/Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2
tiny-house-nahlad

Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Keď hovoríme o dizajne mini domov, niekedy sú to práve jeho mini priestory, ktoré dokazujú, že aj v nich sa dá žiť vo „veľkom.“ Dizajnéri vo Vancouveri z firmy Backcountry Tiny Homes ukázali, že toto pravidlo platí aj v prípade tohto úžasného Tiny Housu na kolesách, ktorý meria iba necelých 5 metrov. Neuveriteľne kompaktné dizajnérske spracovanie s nadrozmernými oknami a pôvabnou verandou, dávajú tomuto mini domu pútavý, neštandardný charakter.

mini dom na luke Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Tento tzv. Acorn Tiny House, ktorý je súčasťou spoločnosti Mountain Series, je určený nielen pre dobrodruhov. Je ideálny ako víkendová chata v horách alebo niekde mimo domova v blízkosti vodných zdrojov. Tento malý dom sa zapáči každému, bez ohľadu na jeho životný štýl.

SENZOROVE OSVETLENIE Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2
veranda na mini dome Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2
mini dom postel Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Exteriér tohto maličkého domova je tvorený cédrovým drevom s medovým nádychom a zopár kovovými časťami. Očarujúca predná veranda dodáva „rezidencii“ príjemnú atmosféru, takisto ako aj LED osvetlenie vo vnútri.

mini dom interier Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2
mini dom kuchyna Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Interiér o rozlohe 27m2 je skromný, no zmestí sa do neho všetko potrebné. Hlavným faktorom pri jeho sofistikovanom dizajne sú viacrozmerné okná, ktoré umožňujú prienik dostatku svetla do jeho vnútra a spájajú obytný priestor s vonkajším prostredím. K rustikálnemu šarmu sa pridáva aj drevený interiér s podlahami Alpine Backwoods a obložením smreku na niektorých častiach.

mini doma vybavenie skrinky Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2
mini dom kuchyna dres Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Dom sa môže pochváliť malou obývacou izbou s pohodlnou pohovkou, ktorá sa rozkladá na plnohodnotnú posteľ. Na protiľahlej stene je malý stôl, ktorý možno použiť na stolovanie alebo prácu. Vyššie na stenách, tesne pod stropom sa nachádza polica na uskladnenie vecí. Takéto extra zákutia slúžiace ako odkladací priestor sa nachádzajú v celom dome. Kúpeľňa je dostatočné veľká a je vybavená sprchou, toaletou a taktiež aj malou hygienickou skrinkou.

mini dom priestranny interier Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Kuchyňa je menšia, no ponúka všetko základné vybavenie, ktoré človek potrebuje. Obsahuje však aj jedno prekvapivé zariadenie s názvom Sweepovac (zabudovaný vysávač), ktoré pomáha udržať čistotou v malom priestore kuchyne tohto mini domu. Využitie pri úspore energie v takomto dome, by určite našli aj solárne panely a fotovoltika.

mini dom na luke v trave Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2
mini dom pod horou Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Podľa dizajnérov bude možnosť zaobstarania tohto mini domu s rôznymi variantmi izolácie, čo umožní jeho využitie takmer vo všetkých klimatických pásmach. Okrem toho môže byť Tiny House navrhnutý aj zákazkovo s využitím Off-grid systémových riešení, čo mu umožní fungovať mimo dostupných elektrických sietí.

CTA SOS Moderný mini dom na kolesách s rozlohou iba 27 m2

Zdroj: inhabitat.com

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.