/Rozprávkový „Treehouse,“ inšpirovaný filmom Ja zloduch

Rozprávkový „Treehouse,“ inšpirovaný filmom Ja zloduch

Dizajnéri zo Studio Precht sa spojili so startupom  Baumbau, aby navrhli Bert, malý modulárny „treehouse,“ ktorý by mal byť uvedený na trh na jar v roku 2020. Dizajn domu inšpirovaný filmovými Mimoňmi, ponúka hravé persikopové štruktúry, ktoré sa vyhýbajú ostrým uhlom. Interiér je priestranný, no zároveň moderný a dostatočne útulný. Dom je navrhnutý tak, aby vytváral minimálnu uhlíkovú stopu s možnosťou fungovania Off-grid (mimo siete), vrátane solárneho systému a zariadenia na úpravu vody.

bert mini dom medzi stromami Rozprávkový Treehouse, inšpirovaný filmom Ja zloduch

Bert navrhnutý ako reakcia na budovy v bauhausovom štýle, ktoré sa nachádzajú v mestách po celom svete, zahŕňa skôr rozmanitosť a prírodné materiály ako studený betón a oceľ. Bert treehouse je postavený s drevenou konštrukciou s lemovaným interiérom a dizajnovo napodobňuje tvar stromu od jeho zaobleného tela podobného kmeňu až po šindle na fasáde pripomínajúce malé listy, ktoré pomáhaj maskovať budovu. Veľké otvory s oknami pomáhajú obyvateľom ponoriť sa do krásy obklopujúceho lesa. Ako modulárna štruktúra budú všetky časti Bert(a) prefabrikované vo výrobe a zmontované na mieste, aby sa znížil dopad na zaťaženie prostredia.

bert mini dom v lese Rozprávkový Treehouse, inšpirovaný filmom Ja zloduch
bert treehouse interier sedacky Rozprávkový Treehouse, inšpirovaný filmom Ja zloduch

„Sme si plne vedomí toho, že architektúra je vážené remeslo s dlhou tradíciou,“ hovorí projektový tím vo svojom tlačovom vyhlásení. „Pre tento projekt sme hľadali inšpiráciu v umení, no nebol to Michelangelo alebo Dali. Pozreli sme sa skôr na kreslené postavičky Seasame Street alebo Mimoňov z filmu Ja zloduch. Do projektu sme sa pustili so štipkou hravosti a chceli sme vytvoriť skôr stavbu s jedinečným charakterom, nie konvenčnú budovu. Práve neobyčajný charakter domu, ktorý sa môže stať súčasťou prírody, vytvára pocity a emócie. A možno to sú atribúty, ktoré v týchto dňoch mnohokrát v architektúre chýbajú.“

bert treehouse interier Rozprávkový Treehouse, inšpirovaný filmom Ja zloduch
bert variacie moduly Rozprávkový Treehouse, inšpirovaný filmom Ja zloduch

Modulárny systém domu Bert ponúka všetko potrebné v štyroch poschodiach. Vstup a obytný priestor sa nachádza na prízemí resp. prvom poschodí, spálňa a obývačka na druhom poschodí, kuchyňa a jedálenský priestor na treťom poschodí a kúpeľňa na samom vrchu domu.  V rámci modulárneho prístavbového systému môže byť Bert prispôsobený špecifikáciám kupujúceho tak, aby mohol rásť a rozširovať sa, čo z neho robí ideálnu voľbu pre prevádzkovateľov ekologických hotelov. Základná verzia domu začína na úrovni 120 000 € a očakáva sa, že bude na trhu dostupná už v roku 2020.  

CTA SOS Rozprávkový Treehouse, inšpirovaný filmom Ja zloduch

Zdroj: inhabitat.com

Vo firme EcoProdukt pôsobí na marketingovom oddelní a zaoberá sa článkami z oblastí, ako sú solárna energia, Off-grid a zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje pre dom, záhradu a turistiku.