Ako vybrať perlátor

Všetky perlátory, ktoré máme v ponuke, sa dajú namontovať na štandardné batérie. Batérie s atypickými rozmermi nie sú kompatibilné s našimi perlátormi.

Vonkajší alebo vnútorný závit? 

Pri výbere perlátora musíme dbať na základný fakt, či potrebujeme perlátor s vonkajším alebo vnútorným závitom.
Vonkajší závit batérie
V prípade, že na batérií (po demontáži pôvodného perlátora) vidíme závit z vonka, je potrebné zakúpiť perlátor s vnútorným závitom M22.


Vnútorný závit batérie
V opačnom prípade, ak na batérií nie je vidieť závit, znamená to, že batéria má vnútorný závit a teda musíte vyberať perlátor s vonkajším závitom M24.

Redukcia T609

K dispozícií je aj redukcia T609, ktorá spojí perlátor s vonkajším závitom s batériou, ktorá má taktiež vonkajší závit. Druhou možnosťou je, zakúpenie perlátoru s vnútorným závitom.

Perlátory s nastaviteľným prietokom

Perlátory s pevne nastaveným prietokom

 
Prietok je pevne nastavený a nieje ho možné meniť. Sú to všetky perlátory Terla Freelime.

Perlátory so špeciálnymi funkciami

V ponuke sú 3 špeciálne typy perlátorov

 

One Touch Tap, čo znamená že ťuknutím do spodnej časti perlátora vieme vodu dočasne zastaviť a opätovným ťuknutím opäť spustiť. Veľmi vhodná funkcia napríklad pri umývaní riadu. Funkcia ale nie je určená pre trvalé vypnutie vody na dlhý čas.


Antivandal perlátory - ako názov napovedá, perlátory sa po inštalácii dotiahnu špeciálnym kľúčom, čo znemožňuje ich odcudzenie. Vhodné pre ubytovacie zariadenia a verejné priestory. Tieto perlátory nesú v názve označenie A.

HP1055A M24 | HP155A M24
Terla Freelime Antivandal

Časovateľný perlátor Autostop - po spustení vody a stlačení tlačidla v spodnej časti, perlátor automaticky vypne vodu po 2 až 20 sekundách. Tento interval si viete nastaviť.

HP 3085 M24

Sprchový, alebo bublinkový prúd

Nakoniec je na výber medzi perlátormi aj prúd vody, ktorý produkujú. Všetky perlátory produkujú bublinkový prúd vody, okrem perlátora HP155 a HP155A. Tieto dva perlátory produkujú sprchový prúd vody. Prúd je podobný ako prúd zo sprchy. 

Perlátory v našej ponuke