Fotovoltaický prístrešok Carport pre auto s priehľadnou strechou

Inovatívne prístrešky s inteligentným dizajnom zaručujú jednoduchú montáž a zároveň vysokú stabilitu a trvanlivosť - "Made in Germany". Celá konštrukcia je vyrobená z hliníka a odoláva tak korózii. Hlavnými prednosťami fotovoltaického prístrešku Carport je jeho prevedenie vo viacerých rozmeroch, čo umožňuje kryť jedno ale aj viacej vozidiel napr. vo firemnej flotile. Konštrukcia si nevyžaduje žiadnu údržbu a vneposlednom rade predlžuje životnosť Vášho auta.

Prístrešok vyrábajúci elektrickú energiu

Prístrešok okrem klasickej ochrany automobilu pred poveternostnými podmienkami dokáže navyše vyrábať elektrickú energiu, čím sa stáva majiteľ v prípade že vlastní elektromobil sebestačný. V opačnom prípade je samozrejmosťou pripojenie prístrešku do domácej siete čím vzniká výrazná úspora elektrickej energie v domácnosti.

Stabilná konštrukcia a jednoduchá montáž

Konštrukcia prístrešku je jednoduchá na montáž, pozostávajúca z hliníkových profilov a fotovoltaických panelov Almaden. Z hľadiska zaťažiteľnosti poveternostnými podmienkami sa nosná konštrukcia vyrába v troch vyhotoveniach v závislosti od lokality montáže prístrešku a je schopná uniesť zaťaženie až 450kg/m2.

Dlhá životnosť a vynikajúca kvalita panelov Almaden

Panely Almaden sú výnimočné svojou životnosťou, ktorú výrobca odhaduje na viac ako 50 rokov pri záruke 30 rokov a unikátne svojou transparentnosťou pričom sú schopné prepustiť až 40 % svetla, samozrejme za cenu nižšieho výkonu. Konštrukcia sklo – sklo, kde fotovoltaický článok je z oboch strán chránený 2 mm tvrdeným sklom a je mimoriadne odolná proti všetkým typom poveternostného namáhania, predurčuje tieto panely skoro k neobmedzeným možnostiam využitia.  Na výber je viacero typov panelov čím si každý nadšenec ekologickej  energie príde na svoje.

Rozdiely medzi mono a polykryštalickými panelmi

Polykryštalický znamená vlastne "viackryštalický" a monokryštalický znamená "jednokryštalický". Rozdiel nie je len v procese výroby, ale aj v materiáli. Pri polykryštalickom sa kremík najprv zahreje, naleje do formy a potom sa schladí. V prípade monokryštálu sa vytvorí jeden samotný kryštál.

Vizuálne rozdiely:

POLYKRYŠTÁL:

- modrý

- štruktúrovanejší a v tvare štvorcov

MONOKRYŠTÁL:

- tmavší

- rohy buniek sú skosené, tak že majú špeciálny dizajn a väčšiu transparentnosť svetla