/Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom – ECOCAPSULE

Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom – ECOCAPSULE

Ecocapsule je nízkoenergetický dom zabalený do kompaktného tvaru. Zlučuje energeticky účinný tvar, kompaktný objem a off-grid schopnosti s luxusnou teplou posteľou, tečúcou vodou a teplým jedlom.

Efektívne priestorové využitie

Aj keď má Ecocapsule malé rozmery,  pohodlne ubytuje dvoch dospelých ľudí. Jeho efektívne priestorové usporiadanie vám umožní vychutnať si pohodlie vybavenej domácnosti, v off-grid podmienkach. Vstavaný kuchynský kút s tečúcou vodou, splachovacie WC a sprcha s teplou vodou poskytujú luxus hotelovej izby, ktorý je teraz k dispozícii aj v divočine.podorys final 1 1024x518 Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom   ECOCAPSULE

Ecocapsule poskytuje aj dostatok úložného priestoru pre všetky vaše športové alebo výskumné zariadenia.

aaaa e1421404854668 1024x767 Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom   ECOCAPSULENapriek svojej malej podobe je každý Ecocapsule vybavený všetkými náležitosťami potrebnými pre dlhodobý a pohodlný pobyt, bez nutnosti nabíjania alebo zásobovania.

ecocapsule 01 1024x767 Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom   ECOCAPSULEEcocapsule je napájaný vstavanou veternou turbínou, doplnený množstvom solárnych článkov. Duálne napájanie systému a batérie s vysokou kapacitou zaistí, že budete mať dostatok energie aj počas obdobia zníženej slnečnej alebo veternej aktivity.

ecocapsule 05 0 1024x1024 Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom   ECOCAPSULE

Guľovitý tvar je optimalizovaný pre zber dažďovej vody a rosy a vstavané filtre na vodu vám umožnia využiť ľubovoľný zdroj vody.

ecocapsule 02 0 1024x768 Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom   ECOCAPSULE

Telo Ecocapsule je pokryté vysoko efektívnymi solárnymi článkami o ploche 2,6m2. Vyťahovacia tyč s 750W veternou turbínou je pripojená k telu Ecocapsule. Týmto je vytvorený energetický systém, ktorý vás pre pobyt v off-grid miestach zabezpečí skoro na celý rok.

schemy energo 1024x373 Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom   ECOCAPSULE

Ecocapsule sa vojde do štandardného prepravného kontajnera, pričom nie sú potrebné žiadne špeciálne úpravy a opatrenia na jeho prepravu po celom svete. Môže byť prepravovaný loďou, letecky, ťahaním za vozidlom alebo dokonca aj ťažným zvieraťom.

schemy logistic 1 1024x280 Slovenskí architekti zaujali svet sebestačným karavanom   ECOCAPSULE

 Zdroj: www.ecocapsule.sk

Autori:  Tomáš Žáček, Soňa Pohlová, Igor Žáček
Tím:  Matej Pospíšil, Alexandra Bundalová www.ecocapsule.sk

Už od roku 2010 sa pohybujeme vo svete inovatívnych technológii, ktoré riešia problém elektrického pripojenia mimo elektrickej siete - Off grid. Našim cieľom je pomáhať šetriť energiu, pretože ako prax ukazuje úspora nevyrobenej energie je ešte efektívnejšia, ako vyrobená energia.