Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Prietokové ohrievače

Svojou konštrukciou sú určené na beztlakové zapojenie pre jedno odberné miesto s inštaláciou nad umývadlo alebo kuchynský drez. Prietokové ohrievače sú vhodné pre použitie v domácnosti, na chate, sociálnych zariadeniach a všade tam, kde nie je centrálny rozvod teplej vody. Ohrev vody prebieha v momente, keď voda preteká ohrievačom, čím sa úplne eliminujú tepelné straty.Zároveň umožňuje kontrolu prebiehajúceho ohrevu.

Beztlakový ohrievač - ide o ohrievač, ktorý nie je možné vystaviť priamemu tlaku vodovodného systému a redukovanie tlaku prívodnej vody je nutné cez špeciálnu beztlakovú batériu (často dodávaná spolu aj s ohrievačom v jednom balení), na ktorú je nutné ohrievač napojiť. V prípade, že ju nepoužijete dôjde k nafúknutiu nádoby ohrievača a jeho poškodeniu - prasknutiu. Beztlaková špeciálna batéria reguluje tlak vstupu vody do ohrievača a zabraňuje nafúknutiu nádoby ohrievača.

Tlakový ohrievač - ohrievač, ktorý je možné napojiť priamo na rozvod vodovodného systému, na akúkoľvek batériu. Dôležité je použiť poistný ventil, cez ktorý bude prekvapkávať prebytočná voda pri ohreve ohrievača (rozťažnosť vody), ide o bežný jav každého ohrievača. Poistný ventil zvyčajne nie je súčasťou ohrievača.

Kategória je prázdna