Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Manažment batérie BMS pre LiFePo batérie Victron Energy

Doprava zdarma

Manažment batérie BMS pre LiFePo batérie Victron Energy

BMS batériový manažmentový systém pre správu LiFePO batérií. Jeho funkciou je chrániť LiFePo batériu a zabrániť jej prebitiu alebo nadmernému vybitiu.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Victron Energy

Popis produktu

BMS batériový manažment pre LiFePo batérie 

BMS batériový manažmentový systém pre správu LiFePO batérií. Jeho funkciou je chrániť LiFePo batériu a zabrániť jej prebitiu alebo nadmernému vybitiu. Špeciálne navrhnutý pre použitie vo vozidlách a lodiach s 12V DC inštaláciou

BMS 12/200 je vybavený prepäťovou ochranou na výstupe 200A, ochranou proti podvybitiu LiFePo batérie, ochranou proti podvybitiu štartovacej batérie, nastaviteľným limitom prúdu z alternátora a diaľkovým vypínačom. 

BMS 12/200 je obzvlášť užitočný, pokiaľ nie je v inštalácii použitý produkt Victron s možnosťou pripojenia prostredníctvom VE.Bus a je potrebné sa pripojiť ku striedaču, alebo nabíjačke inej značky. BMS 12/1200 je určený len pre 12 voltovej aplikácie. Nabíjanie a vybíjanie riadi interne podľa hodnôt DC. Lítium-iron-phosphate (LiFePO4 alebo LFP) je najbezpečnejšie z bežných typov Li-ion batérií. Menovité napätie článku LFP je 3,2V (olovo-kyselina: 2V / článok). 12,8 V batérie LFP sa teda skladá zo 4 článkov zapojených do série; a akumulátor 25,6 V sa skladá z 8 článkov zapojených do série. 

  Prečo treba systém Battery Management System (BMS):

1. Ak dôjde k poklesu napätia článku na menej ako 2,5V, článok LFP sa pokazí.

2. Ak dôjde k nárastu napätia článku na viac ako 4,2 V, bude poškodený článok LFP. Olovené batérie budú nakoniec tiež poškodené pri prebití alebo podvybití, ale nie okamžite. Olovená batéria sa zotaví z celkového vybitia aj potom, čo bola niekoľkých dní alebo týždňov ponechaná vo vybitom stave v závislosti na type batérie a značke.  

3. Články LFP batérie na sa konci nabíjacieho cyklu nebalancují automaticky. Články v batérii nie sú 100% identické. Preto pri cykle budú niektoré články úplne nabité alebo vybité skôr ako iné. Rozdiely sa zvýšia, ak bunky nie sú čas od času vyvažované / vyrovnané.  

V olovených batériach bude aj naďalej prúdiť malý prúd aj po úplnom nabití jedného alebo viac článkov (hlavný efekt tohto prúdu je rozklad vody na vodík a kyslík). Tento prúd potom pomáha plne nabíjať ostatné články, ktoré zaostávajú, čím vyrovnáva stav nabitia všetkých článkov.  Prúd, ktorý preteká plne nabitým článkom LFP, je však takmer nulový a menej nabité články preto nebudú nabité doplna.

Časom sa rozdiely medzi článkami môžu stať tak veľké, že aj keď je celkové napätie batérie v medziach, niektoré bunky sa zničia kvôli prepätiu alebo podpätiu. Batérie LFP preto musia byť chránené pomocou BMS, ktorá aktívne vyvažuje jednotlivé články a zabraňuje prepätiu a podpätia. BMS 12/200 chráni alternátor a kabeláž, dodáva až 200A pre DC spotrebiče, vrátane invertorov a invertorov / nabíjačiek

  Vstup pre alternátor, alebo nabíjačku batérií (AB Port)

1. Prvá funkcia AB Porte má zabrániť vybíjaniu štartovacej batérie záťažou pripojenou k LiFePo batérii. Táto funkcia je podobná funkcii Cyrix Battery Combiner alebo Argo FET Battery Isolator. Prúd môže prechádzať do LiFePo batérie iba ak je vstupné napätie (napätie na štartéri) väčšie ako 13V.

2. Prúd z LiFePo batérie nemôže prechádzať späť do štartovacej batérie, čím sa zabráni eventuálnemu poškodeniu LiFePo akumulátora nadmerným vybitím.

3. Nadmerné vstupné napätie a špičky sú zregulované na bezpečnú úroveň.

4. V prípade nevyrovnanosti článku, alebo prehriatiu dochádza k redukcii nabíjacieho prúdu na bezpečnú úroveň.

5. Vstupný prúd je elektronicky obmedzený približne na 80% hodnoty poistky AB. Napríklad u 50A poistky obmedzuje vstupný prúd na 40A. Voľba správnej poistky je dôležitá, ptorože chráni LiFePo batériu proti nadmernému nabíjaciemu prúdu (dôležité v prípade nízkej kapacity batérie LiFePo). Chráni alternátor proti preťaženiu v prípade vysokej kapacity LiFePo batérie (väčšina 12V alternátorov sa prehrieva a môže dôjsť k poškodeniu, ak beží na maximálny výkon viac ako 15 minút) a  obmedzuje nabíjací prúd, aby nedošlo k prekročeniu maximálneho prípustného prúdu káblov. Maximálna menovitá hodnota poistiek je 100 A (obmedzenie nabíjacieho prúdu približne na 80A).

  Vstup / výstup pre zariadenia a nabíjačku (LB Port)

1. Maximálny prúd v oboch smeroch: 200A stály.

2. Špičkový vybíjací prúd elektronicky obmedzený na 400A.

3. Vypnutie akumulátora ak napätie najslabšieho článku klesne pod 3V.

4. V prípade nerovnováhy, alebo prekročení teploty článkov je nabíjací prúd znížený na bezpečnú úroveň.

  Technické parametre

 • Maximálny počet 12,8V LiFePo batérií (paralelne): 10
 • Maximálny nabíjací prúd (Power Port AB): 80A pri 40 ° C
 • Maximálny nabíjací prúd (Power Port LB): 200A pri 40 ° C
 • Maximálny trvalý vybíjací prúd, LB: 200A pri 40 ° C
 • Špičkový krátkodobý vybíjací prúd, LB (ochrana proti skratu): 400A
 • Prevládania napätie: cca: 11V
 • Kľudový odber: 10 mA
 • Odber pri vypnutom zariadení (vypnutý odber, zachované iba nabíjanie cez AB a LB): 5mA
 • Odber pri odpojenej batérii kvôli vybitia: 3mA
 • Prevádzková teplota: -40 až + 60 ° C
 • Maximálna vlhkosť: 100%
 • Priemerná vlhkosť: 95%
 • Trieda ochrany: IP65
 • Pripojenie AB, LB a mínus pól batérie: M8
 • Pripojenie plus pól batérie: Faston "samica" 6.3mm
 • Hmotnosť: 1,8kg
 • Rozmery (VxŠxH): 65mm x 120mm x 260mm

  Na stiahnutie

Parametre

Technické parametre

Výrobca Victron Energy
Výrobca Victron Energy
Potrebujete poradiť od odborníka?