Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Nabíjačka batérií Victron Energy Skylla-i 24V/80A 3 výstupy

Nabíjačka batérií Victron Energy Skylla-i 24V/80A 3 výstupy

Presná nabíjačka Skylla-i mikroprocesorovo a inteligentne nabíja až tri batérie. Vhodné pre všetky typy batérií vrátane LiFePO s možnosťou individuálneho nastavenia.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Victron Energy

Popis produktu

Presná nabíjačka batérií Skylla-i 24V-80A s možnosťou nabíjania až 3 batérií 

Nabíjačka Sklla-i s troma výstupmi pre nabíjanie až troch batérií. Nabíjačka má 3 vzájomne oddelené a plnohodnotné DC výstupy. Každý výstup môže dodávať plný výstupný prúd 80A, v súčte ale všetky tri výstupy môžu dať maximálne 80A.

  Ochrana

Hliníkové, epoxidovým práškom potiahnuté vonkajšie kryty s ochranou proti kvapkám a nerezovými upevňovacími prvkami, odolajú vplyvom nepriaznivého prostredia, ako sú: teplo, vlhko a slaný vzduch. Obvodové dosky sú chránené živicovou vrstvou, ktorá zaisťuje maximálnu odolnosť voči korózii. Teplotné čidlá zaisťujú, že činné zložky sa budú vždy pohybovať v rámci určených limitov s tým, že v prípade extrémnych podmienok prostredia dôjde k automatickému zníženiu výstupného prúdu.

  Vizualizácia stavu nabíjania

Na prednom paneli je pomocou série LED diód indikovaná aktuálna hodnota nabíjacieho napätia a prúdu. Súčasne je indikovaná aktuálnej fázy nabíjania, prípadne porucha.

  Flexibilta 

Vedľa rozhrania sa zbernicu CAN (NMEA2000) sa nachádza otočný spínač, spínače DIP a potenciometre, ktoré spoločne garantujú prispôsobenie algoritmu nabíjania príslušného akumulátora a jeho požiadavkám na používanie.

  Nabíjanie

Jedna z najdokonalejších nabíjačiek so sofistikovaným a inteligentne riadeným nabíjaním. Nabíjačka Skylla-i obsahuje mikroprocesor, ktorý presne riadi všetky nabíjacie fázy (rýchle nabíjanie, absorpcia, udržiavanie, skladovanie, ekvalizácia).
 
Správny nabíjací prúd pre olovené akumulátory: variabilná doba absorpcie. V prípade mierneho vybitia je doba absorpcie krátka, aby sa zabránilo prebitiu akumulátora. Po dôkladnom vybití sa doba absorpcie automaticky predĺži, aby sa zabezpečilo kompletné dobitie.

  Prevencia poškodenia z dôvodu prílišného plynovania: Režim BatterySafe.

Pokiaľ došlo za účelom rýchleho nabitia akumulátora k nastaveniu vysokého nabíjacieho prúdu v kombinácii s vysokým absorpčným napätím, zabráni nabíjačka Skylla-i poškodenie spôsobené prílišným plynováním tak, že automaticky obmedzí rýchlosť zvyšovaniu napätia po dosiahnutí napätia plynovania.

  Menej údržby a pomalší proces starnutia, keď akumulátor nepoužívate: Režim uskladnenie

Režim uskladnenie sa spustí, kedykoľvek keď nedôjde k vybíjaniu akumulátoru po dobu 24 hodín. V režime uskladnené je vyrovnávacie napätie obmedzené na 2,2V / článok (26,4V na 24V batériu), aby bolo minimalizované plynovanie a korózia kladných elektród. Raz za týždeň dôjde k zvýšeniu napätia späť na absorpčnú úroveň, aby došlo k "osvieženiu" akumulátora. Táto funkcia braní rozvrstveniu elektrolytu a sulfatácii, čo sú najvýznamnejšie príčiny skorého zlyhania batérie.

  Predĺženie životnosti akumulátora: Tepelná kompenzácia

Každá nabíjačka Skylla-i je vybavená snímačom teploty batérie. Po zapojení sa bude nabíjacie napätie automaticky znižovať so vzrastajúcou teplotou batérie. Táto funkcia sa obzvlášť odporúča pre kompaktné olovené akumulátory, alebo ak sa očakávajú významné kolísanie teplôt akumulátora.

  Snímanie napätia akumulátora

Za účelom kompenzácie straty napätia z dôvodu odporu káblov je nabíjačka Skylla-i vybavená systémom pre snímanie napätia zaisťujúcim, že batéria bude vždy dostávať správne nabíjacie napätie.

  Vhodná pre striedavé AC a jednosmerné DC napájanie (AC-DC a DC-DC činnosť)

Nabíjačka ponúka široký rozsah vstupného napätia 185 - 264V striedavého prúdu a rovnako tak 180 - 350V jednosmerného prúdu. Nabíjačka Skylla-i tak dokáže nabíjať akumulátory striedavým aj jednosmerným prúdom.

  Použitie nabíjačky ako napájací zdroj jednosmerného prúdu

Ak nie sú k dispozícii akumulátory, alebo veľké oddeľovacie kondenzátory, je možné, vďaka dokonale stabilizovanému výstupnému napätiu, použiť nabíjačku Skylla-i ako napájací zdroj. 

  Perfektná nabíjačka pre akýkoľvek typ batérií

Možnosť voľby z niekoľkých preddefinovaných typov batérií a ich nabíjacích charakteristík aj presné nastavenie prúdu a napätie pomocou potenciometrov. Len tak bude zaručené správne nabíjanie a dlhá životnosť batérií. 
Nabíjačka môže byť trvalo pripojená k batérii bez rizika prebíjania. Nie je nutná jej demontáž i pri dlhšie trvajúcom nepoužívaní batérie. Je naopak žiaduce mať nabíjačku trvalo napojenú na batériu a udržiavať batériu v nabitom stave. To má priaznivý vplyv na jej životnosť.

  Pripravené pre akumulátory Li-Ion (LiFePO4)

Nabíjačka je vhodná špeciálne pre nabíjanie LiFePo batérií. Jednoduché ovládanie zapnúť/vypnúť je možné implementovať zapojením relé, alebo otvoreného kolektora z Li-Ion BMS do portu diaľkového ovládania nabíjačky. Kompletnú kontrolu napätia a prúdu možno alternatívne zabezpečiť pripojením ku galvanicky izolovanému portu zbernice CAN.

  Zbernica CAN bus

Umožňuje napojenie vzdialeného ovládania nabíjačky Skylla alebo vzájomnú komunikáciu viacerých zariadení pomocou komunikačného protokolu NMEA2000.

  Pomocné alarmové relé

Nabíjačka je vybavená relé, ktoré je aktívne, ak klesne napätie batérie pod 23,8V. Toho môže byť využité k naštartovaniu generátora, zvukového alarmu atď.
 
Nabíjačka bola vyprojektovaná v Holandsku. Je určená do vnútorného prostredia, zvislú montáž na stenu, prípadne i vodorovnú montáž.

  Doporučené príslušenstvo 

Digitálny multifunkčný panel Skylla GX - vzdialené sledovanie a regulácia veľkosti vstupného prúdu
 
Sledovač stavu batérií BMV 600S - sofistikované multifunkčné zariadenie pre sledovanie aktuálneho stavu batérie, štatistiky. Možnosť spúšťania zvukového alarmu v závislosti od napätia batérie a možnosť spínania relé v závislosti od napätia batérie a mnoho ďalšieho. 

  Technické parametre:

Nominálne vstupné napätie (AC): 230V
Vstupný rozsah napätia striedavého prúdu (AC): 185 - 265V
Vstupný rozsah napätia jednosmerného prúdu (DC): 180 - 350V
Maximálny vstupný prúd AC pri 180 V: 16A
Vstupná frekvencia: 45 - 65 Hz alebo jednosmerné napätie
Továrenské nastavenie absorpčného napätia (absorption): 28,8V
Továrenské nastavenie udržiavacieho napätia (float): 27,6V
Továrenské nastavenie napätia v režime skladovania: 26,4V
Rozsah výstupného napätia: 20 - 36V
Maximálny nabíjací prúd: 3 x 80A (maximálny celkový výstupný prúd 80A)
Nabíjacia charakteristika: sedmifázová adaptívna
Nabíjacia krivka, Li-ion: Štvorfázová, s ovládaním zapínania/vypínania, alebo s ovládaním zbernice CAN
Odporúčaný rozsah kapacity batérie: 400 - 800A
Teplotný senzor pre kompenzáciu nabíjacieho napätia: áno
Môže byť použitá ako jednosmerný zdroj: áno
Port vzdialeného zapínania/vypínania: áno (možno pripojiť k Li-Ion BMS)
Komunikačný port zbernice CAN: dva konektory RJ45, protokol NMEA2000, galvanicky izolovaný
Relé vzdialeného alarmu: DPST, Charakteristika AC: 240 VAC / 4 A, Charakteristika DC: 4 A až 35 VDC, 1 A až 60 VDC
Nútené chladenie: áno
Ochrany: proti skratu na výstupe, proti prehriatiu
Rozsah prevádzkových teplôt: - 20 až + 60°C (plný výstupný prúd až do + 40°C
Maximálna (nekondenzujúca) vlhkosť: 95%
Materiál krytu: hliník
Farba krytu: modrá RAL 5012
Napojenie batérií: skrutky M8
Pripojenie na 230 V AC: skrutková svorka 10 mm2
Stupeň ochrany: IP 21
Hmotnosť: 7 kg
Rozmery (výška x šírka x hĺbka v mm): 405 x 250 x 150

  Na stiahnutie

Parametre

Technické parametre

Výrobca Victron Energy
Výrobca Victron Energy
Hmotnosť 7
Výstupný prúd (A) 80
Výstupné napätie (V) 24
Potrebujete poradiť od odborníka?