Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Zázračný vak Wonderbag pre pomalé varenie - zelený

Zázračný vak Wonderbag pre pomalé varenie - zelený

Varte zdravo a zároveň ušetrite váš čas, energiu, peniaze aj vodu. Vak Wonderbag je tepelne izolovaný vak, ktorý umožňuje dovariť pokrm, ktorý bol uvedený do varu, bez použitia akejkoľvek ďalšej energie.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Wonderbag

Popis produktu

Wonderbag

Zázračný vak na pomalé varenie Wonderbag

Vak Wonderbag je tepelne izolovaný vak, ktorý umožňuje dovariť pokrm, ktorý bol uvedený do varu, bez použitia akejkoľvek ďalšej energie. Znižuje spotrebu energie v rodinnom rozpočte, o 30%. Vo vaku Wonderbag môžete uvariť veľa teplých a chutných pokrmov a zároveň ušetriť energiu, peniaze a hlavne váš čas, ktorý strávite pri varení. Čas, ktorý ušetríte, môžete potom využiť napríklad, na hranie sa so svojimi deťmi, k inej práci či k odpočinku.

Vlastnosti:

 • Ideálny pre veľmi chutné domáce varenie teplých pokrmov,
 • Pre kempovanie a vonkajšie pikniky,
 • Udrží pokrm teplý až 12 hodín,
 • Možno ho použiť aj ako chladničku (dokáže uchovať kocky ľadu až 12 hodín).

WonderbagČo je zázračný vak Wonderbag?

Vak Wonderbag je tepelne izolovaný vak, ktorý umožňuje dovariť pokrm, ktorý bol uvedený do varu, bez použitia akejkoľvek ďalšej energie. Znižuje spotrebu energie v rodinnom rozpočte až o 30%.

Vo vaku Wonderbag môžete uvariť veľa teplých a chutných pokrmov a zároveň ušetriť energiu, peniaze a hlavne váš čas, ktorý by ste inak strávili varením. Čas, ktorý ušetríte, potom môžete využiť napríklad na hranie sa so svojimi deťmi alebo na inú prácu, či odpočinok.

Ako to funguje?

Vak Wonderbag pracuje na princípe dlhodobého uchovanie tepla. Najprv pokrm v hrnci na sporáku privediete do varu, potom hrniec s pokrmom vložíte do vaku Wonderbag a vak uzavriete. Po niekoľkých hodinách (podľa typu pokrmu) hrniec s pokrmom z vaku vytiahnete a jedlo môžete rovno servírovať na stôl. Pokrm je pripravený a má skvelú chuť.

Wonderbag

Pomalý proces varenia v kombinácii s dokonale utesneným hrncom vo vaku Wonderbag zaisťuje výbornú chuť pokrmov a zachovanie jeho živín, ktoré by sa inak odparili do vzduchu. Suroviny zostávajú šťavnaté a mäso sa rozpadá od mäkkosti. Vak Wonderbag umožňuje prípravu pokrmov v jednom hrnci a pečenie mäsa vcelku.

Výhody oproti elektrickému hrncu na pomalé varenie:

Varenie vo vaku Wonderbag nepotrebuje ďalšiu energiu. Nikdy sa vám pokrmy nerozvaria alebo nevysušia, a to ani keď jedlo vo vaku necháte dlhšie ako je uvedené na recepte. Zelenine zostáva jej tvar a jedinečná chuť. Varenie vo vaku Wonderbag ponúka "super pomalé varenie".

Aký hrniec a pokrievku použiť?

Odporúčame používať kovový hrniec s malými úchytkami. Ak použijete liatinový hrniec, najprv ho zabaľte do utierky, aby vysoká teplota hrnca nepoškodila výplň vaku alebo jeho dno. Nepoužívajte hlinené a keramické hrnce. Do vaku môžete umiestniť hrnce o veľkosti 2 až 6 litrov. Pokrievka by na hrniec mala dobre priliehať a nemala by v sebe mať žiadne otvory. Kovová pokrievka je lepšie ako sklenená.

Čo sa v tomto vaku dá uvariť a ako dlho to trvá?

Vo vaku Wonderbag môžete uvariť čokoľvek: jednoduché polievky, zeleninu, prílohy (ryža, zemiaky...), mäsité pokrmy, vegetariánske pokrmy, dezerty a mnoho ďalších jedál. Pri tomto vaku môžete plne uplatniť vašu fantáziu. Súčasťou balenia je návod kuchárska knižka s niekoľkými receptami v češtine a angličtine.

Wonderbag

Ako dlho tento vak udrží pokrmy teplé?

Vak Wonderbag udrží pokrmy teplé pri teplote nad 85°C po dobu 4 hodín, nad 65°C 6 až 7 hodín. Následne udržiava pokrm teplý ďalších 5 hodín. Celkovo vak Wonderbag udrží pokrm teplý až po dobu 12 hodín.

Bezpečnosť?

Keďže vak Wonderbag nepotrebuje k vareniu žiadnu elektrickú energiu alebo plyn, nemusíte sa starať o jeho prevádzku a kontrolovať ho.

Odkiaľ tento vak pochádza, z čoho je vyrobený a komu jeho zakúpením pomôžete?

Vak Wonderbag je vyrábaný v Južnej Afrike. Pôvodne bol určený pre chudobné rodiny v Afrike, ktorým to pomáha znížiť množstvo dreva, ktoré potrebujú na varenie. Vak Wonderbag je vyrobený zo silnej bavlnenej látky, ktorá je vysoko odolná voči tepelnému poškodeniu. Zvnútra je naplnený špeciálnymi penovými kúskami z recyklovaného materiálu, ktoré majú vysokú schopnosť tepelnej izolácie. Zakúpením vaku Wonderbag pomôžete znížiť chudobu v Afrike. Ak si zakúpite vak Wonderbag, zaslúžite sa o to, že vak Wonderbag dostane aj jedna chudobná Africká rodina, ktorá si ho nemôže dovoliť. Takže každý zakúpený vak znamená ďalší vak pre niekoho v Afrike.

Predaj vaku Wonderbag už pomohlo vytvoriť 2000 pracovných miest. V júni 2012 bolo v Južnej Afrike rozdaných viac ako 600 000 kusov do rôznych rodín. Toto číslo už pomohlo zlepšiť životný štýl 2 500 000 ľudí v Južnej Afrike.

Čo ušetríte a aká je jeho návratnosť?

Vak Wonderbag znižuje:

 • Spotrebu energie v rodinnom rozpočte až o 30%,
 • Emisie CO2,
 • Toxické výpary,
 • Počet nehôd v kuchyni, pretože sporák a rúra sa používajú menej,
 • Čas strávený varením,
 • Spotrebu vodu, pretože pri varení nedochádza k odparovaniu vody,
 • Spotrebu jedla: 20% jedla je pri bežnom varení spáleného.
 • Návratnosť vaku Wonderbag je pri použití 2x za týždeň, jeden rok.

Rozmery a hmotnosť:

 • 45 x 45 x 25 cm
 • 1,7 kg

Technické špecifikácie:

 • Materiál vnútorný: silná bavlnená látka (80%), polyester (20%) recyklované penové kúsky
 • Materiál vonkajší: 100% Polyester, 2,5m naťahovacia šnúrka
 • Veľkosť použitého hrnca: od 2 do 6 litrov
 • Materiál vhodného hrnca: najlepšie kovový, možno použiť aj liatinový
 • Typ vhodnej pokrievky: najlepšie kovová, možno použiť aj sklenenú
 • Farba: vak možno prevrátiť aj naruby

Parametre

Technické parametre

Výrobca Wonderbag
Výrobca Wonderbag
Potrebujete poradiť od odborníka?