Ako si vybrať solárny systém?

Mnoho ľudí si myslí že solárne systémy sú zložité, no v skutočnosti sú ešte zložitejšie. Už viac ako 10 rokov zákazníkom navrhujeme na mieru solárne systémy na základe ich polohy, typu strechy, spotreby a mnoho ďalších premenných aby sme zaistili čo najväčšiu spokojnosť zo solárneho systému.

4 základne solárne systémy


1. Sieťový (On-Grid) systém na zníženie účtov za elektrinu


Najvhodnejšie riešenie domácnostiam, ktoré spotrebujú väčšinu energie počas slnečného dňa. Vyrobená energia smeruje priamo do rozvodnej siete cez menič napätia. Sieťový systém je vhodný nižšou počiatočnou investíciou a najväčšou návratnosťou.

 


2. Hybridný systém na zálohu energie


Najvhodnejšie riešenie domácnostiam, ktoré spotrebujú veľa energie keď slnko nesvieti. Vyrobená energia smeruje priamo do batériovej zostavy cez menič napätia a regulátor nabíjania. Hybridný systém je vhodný náročným zákazníkom, ktorých neodradí vysoká investícia.

 


3. Ostrovný (Off-Grid) systém pre elektrinu aj tam kde to nie je možné


Mnoho chatárov nemá prístup k distribučnej sieti a preto možné riešenie, ako mať na chate komfort ako doma je solárny systém. Solárny ostrovný systém zaistí napájanie menších elektrických spotrebičov (chladnička, televízor, ...) alebo elektrického osvetlenia. Takýto fotovoltaický ostrovný systém skrátka zabezpečí energiu aj na miestach, kde nie je možnosť pripojenia sa do rozvodnej siete.

 


4. Solárny systém na ohrev vody


Najvhodnejšie riešenie domácnostiam, ktoré chcú najnižšiu počiatočnú investíciu. Vyrobená energia solárnymi panelmi je využitá na ohrev vody. Odporúčame mať bojler s elektrickou špirálou. Fotovoltický ohrev vody je vhodný zákazníkom, ktorý chcú znížiť účty na ohrev vody.

 

Cenová ponuka zdarma a na mieru

Chcete znížiť svoje účty alebo mať energiu dostupnú hocikde a hocikedy? Vyplňte krátky dotazník a my vám spravíme cenovú ponuku na mieru zdarma a bez záväzkov.