Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Dotácia pre firmy - Zelená podnikom 2024

"Zelená podnikom" je iniciatíva zameraná na podporu ekologickej transformácie podnikov v SR s celkovou alokáciou 66 miliónov EUR, kde 22 miliónov EUR je vyhradených pre Bratislavský kraj a 44 miliónov EUR pre ostatné regióny. Získať môžete maximálne 40% z celkovej hodnoty investície, až do 70 000€.

Kto môže žiadať o dotáciu?

O dotáciu môžete žiadať iba ak ešte nemáte zrealizovanú investíciu. Na zrealizovanú inštaláciu nie je možné čerpať dotáciu.

Všetky typy podnikov, bez obmedzenia odvetvia. Či už ste malý rodinný podnik ako napríklad kaderníctvo, miestna pekáreň alebo väčšia firma, máte možnosť získať finančnú podporu.

Prioritne budú však podporené projekty, kde bude vyrobená energia, teplo, chlad spotrebovaná vo vlastnom podniku.

Kontaktujte nás

Bližšie informácie o dotácií Zelená podnikom

Aká je výška dotácie a na čo je možné čerpať

Podpora je nastavená na 40% celkovej hodnoty investície, pričom maximálna výška dotácie je až 70 000 EUR.

Dotáciu môžete čerpať na: Fotovoltické systémy, tepelné čerpadlá, slnečné kolektory, veterné turbíny, ale aj na technológie na uskladnenie elektrickej energie a systémy na riadenie výroby a spotreby energie.

Dôležité je, že najprv musíte investíciu zrealizovať, potom môžete požiadať o refundáciu. Dotácia sa v prípade schválenia pripíše na účet priamo žiadateľovi, teda vám ako zákazníkovi.

Čo je potrebné vedieť

Pred podaním žiadosti už musíte mať energetický audit.

Raz ročne počas 3 rokov bude potrebné zasielať hlásenia na SIEA o množstve vyrobenej/spotrebovanej energie

Žiadosti sa podávajú po vyhlásení výzvy, pričom dôležité je poradie podania. V prípade, že máte záujem odporúčame nás kontaktovať čím skôr.

O dotáciu môžete žiadať iba ak ešte nemáte zrealizovanú investíciu. Obdobie oprávnenosti výdavkov bude stanovené od dňa vyhlásenia výzvy.

Čo nepotrebujete k získaniu dotácie

V čase požiadania o poukážku NEMUSÍTE mať k dispozícií projektovú dokumentáciu.

V čase požiadania o poukážku NEMUSÍTE mať ani stavebné povolenie.

NIE JE potrebné realizovať verejné obstarávanie, zákazku môže žiadateľ zadať svojvoľne podľa vlastného uváženia. Pravdepodobne bude zverejnený zoznam realizátorov / dodávateľov, do ktorého sa môžu firmy registrovať, ale nebude záväzné vybrať si dodávateľa zo zoznamu.

Prečo fotovoltika od Ecoprodukt?

Solárna elektráreň pre firmu s bezplatným návrhom na mieru

Solárny systém pre firmy navrhujeme na mieru, za pomoci inteligentného softwéru, prihliadajúc na polohu objektu, cieľa využitia solárnej elektrárne a mnoho ďalších premenných. Ak vás možnosť využitia solárnej energie pre vašu firmu ako lokálny zdroj zaujala, kontaktujte nášho technika, ktorý vám zodpovie každú otázku a pripraví návrh na mieru.

Realizované inštalácie fotovoltiky pre firmy

Kontaktujte nás

Matúš Grušpier

zelenapodnikom@ecoprodukt.sk

0940 626 930

Juraj Hromada

zelenapodnikom@ecoprodukt.sk

0911 733 777