Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Šetriče vody Perlátory

Zariadenia, ktoré vám pomôžu ušetriť a znížiť spotrebu vody

Spôsobov, ako ušetriť spotrebu vody je naozaj mnoho. Medzi obľúbené produkty, ktoré pomáhajú šetriť vodu patria aj tzv. perlátory.

Úsporný perlátor na vodovodnú batériu s nastaviteľným prietokom dokáže ušetriť spotrebu vody až o 85 %. Tento šikovný šetrič vody na vodovodnú batériu dokáže výrazne ušetriť spotrebu vody v domácnosti, a to najmä v kuchyni, kde je spotreba vody pri umývaní riadu pomerne vysoká a znížiť ju dokáže práve perlátor na kuchynskú batériu.

Ako vybrať ten správný perlátor

Všetky perlátory, ktoré máme v ponuke, sa dajú namontovať na štandardné batérie. Batérie s atypickými rozmermi nie sú kompatibilné s našimi perlátormi.

Vonkajší alebo vnútorný závit?

Pri výbere perlátora musíme dbať na základný fakt, či potrebujeme perlátor s vonkajším alebo vnútorným závitom. 


Vonkajší závit batérie
V prípade, že na batérií (po demontáži pôvodného perlátora) vidíme závit z vonka, je potrebné zakúpiť perlátor s vnútorným závitom M22.


Vnútorný závit batérie
V opačnom prípade, ak na batérií nie je vidieť závit, znamená to, že batéria má vnútorný závit a teda musíte vyberať perlátor s vonkajším závitom M24.

Redukcia T609

K dispozícií je aj redukcia T609, ktorá spojí perlátor s vonkajším závitom s batériou, ktorá má taktiež vonkajší závit. Druhou možnosťou je, zakúpenie perlátoru s vnútorným závitom.

Perlátory s nastaviteľným prietokom

HP1055 M24 | HP1055 M22
HP1055A M24 | HP155 M22
HP 155 M24 | HP155A M24

HP1055T M22

HP3065 M24 | HP3085 M24

Perlátory s pevne nastaveným prietokom

Prietok je pevne nastavený a nieje ho možné meniť. Sú to všetky perlátory Terla Freelime.


Perlátory so špeciálnymi funkciami

V ponuke sú 3 špeciálne typy perlátorov


One Touch Tap, čo znamená že ťuknutím do spodnej časti perlátora vieme vodu dočasne zastaviť a opätovným ťuknutím opäť spustiť. Veľmi vhodná funkcia napríklad pri umývaní riadu. Funkcia ale nie je určená pre trvalé vypnutie vody na dlhý čas.

HP 3065 One Touch Tap M24


Antivandal perlátory - ako názov napovedá, perlátory sa po inštalácii dotiahnu špeciálnym kľúčom, čo znemožňuje ich odcudzenie. Vhodné pre ubytovacie zariadenia a verejné priestory. Tieto perlátory nesú v názve označenie A.

HP1055A M24 | HP155A M24
Terla Freelime Antivandal


Časovateľný perlátor Autostop - po spustení vody a stlačení tlačidla v spodnej časti, perlátor automaticky vypne vodu po 2 až 20 sekundách. Tento interval si viete nastaviť.

HP 3085 M24


Sprchový, alebo bublinkový prúd

Nakoniec je na výber medzi perlátormi aj prúd vody, ktorý produkujú. Všetky perlátory produkujú bublinkový prúd vody, okrem perlátora HP155 a HP155A. Tieto dva perlátory produkujú sprchový prúd vody. Prúd je podobný ako prúd zo sprchy. 

Fixný prietokFixný prietokNastaviteľný prietokNastaviteľný prietokPríslušenstvoPríslušenstvoVypínateľné ONE TOUCHVypínateľné ONE TOUCHČasovateľné AUTOSTOPČasovateľné AUTOSTOP
1 - 10 z 10 produktov
TOP
Najlacnejšie
Najdrahšie