Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Solárne batérie - Výrobca: AZTraders , Výrobca: Allpowers , Výrobca: CABLETECH , Výrobca: CROSSIO , Výrobca: Citel , Výrobca: Deye , Výrobca: ELKOND , Výrobca: EPsolar , Výrobca: EcoFlow , Výrobca: Ecoprodukt , Výrobca: EndoTherm , Výrobca: F&F , Výrobca: Glovii , Výrobca: Goal Zero , Výrobca: Hoppecke , Výrobca: Huawei , Výrobca: KCFIR , Výrobca: KENO , Výrobca: LONGi , Výrobca: Legrand , Výrobca: POWERplus , Výrobca: Phoenix Contact , Výrobca: SMART , Výrobca: Schrack , Výrobca: Seek Thermal , Výrobca: Solar Kerberos , Výrobca: Tracon , Výrobca: Westech , Hmotnosť (kg): 21,6

Solárne batérie slúžia na uskladnenie elektrickej energie, primárne vyrobenej zo solárnych panelov. Ktorá nie je spotrebovaná v okamihu jej vzniku. Výhodou použitia batérií v solárnom systéme je, že počas noci, zamračeného počasia alebo nadmerného odberu dokážu poskytnúť dodatočnú potrebnú energiu. V solárnom systéme sa môže nachádzať aj niekoľko vzájomne prepojených batérií. 

Pre nabíjanie batérií zo solárnych panelov je potrebný regulátor nabíjania. Najdôležitejšie parametre pri batériách sú počty cyklov, kapacita a napätie batérie. Do domácností a iných aplikácií, kde je batéria cyklovaná denne odporúčame takmer výhradne lítiové batérie, ktoré majú oveľa väčšiu životnosť, sú ľahšie a kompaktnejšie.

Jedným zo základných parametrov pri výbere batérie pre solárny systém je jej cyklická životnosť, teda počet nabitia a vybitia, ktoré je schopnosť dosiahnuť po celú dobu svojej životnosti. Nižšie uvádzame stručný prehľad batérií aj s cyklickými odolnosťou.

Výrobca

Údržba

Cyklická odolnosť

Kvapalinové batérie Banner

Údržbové

300 cyklov pri 50% vybití

Gélové batérie Victron Energy

Bezúdržbové

750 cyklov při 50% vybíjaní

Gélové batérie CS Power

Bezúdržbové

3000 cyklov pri 50% vybíjaní

AGM batérie Hoppecke Solar.bloc

Bezúdržbové

2500 cyklov pri 50% vybíjaní

Green Cell

Bezúdržbové

580 cyklov pri 50% vybíjaní

LiFePO batérie Victron Energy

Bezúdržbové

5000 cyklov pri 50% vybíjaní

LI-ION batérie BMZ

Bezúdržbové

5000 cyklov pri 80% vybíjaní

LiFePO4 batérie Pylon

Bezúdržbové

6000 cyklov pri 95% vybíjaní

Batérie GEL a AGM bezúdržbovéBatérie GEL a AGM bezúdržbovéBatérie Li-ionBatérie Li-ionBatérie LiFePO4Batérie LiFePO4Prepojenie a sledovanie batériíPrepojenie a sledovanie batériíPríslušenstvo k batériámPríslušenstvo k batériám
1 - 24 z 121 produktov
TOP
Najlacnejšie
Najdrahšie