Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Solárne reťaze

Vonkajšie vianočné osvetlenie pre pocit jedinečnej vianočnej nálady vo vašom domove. V našej kategórii nájdete, LED vianočné osvetlenie, vianočné osvetlenie na dom, vianočné osvetlenie na balkón, vianočné osvetlenie na stromček, solárnu LED reťaz ako aj iné vianočné osvetlenie vonkajšie, ktoré spoľahlivo pracuje pre exteriérové použitie.

Naše vonkajšie vianočné osvetlenie má dostatočné krytie IP a je možné ho využívať celoročne.  Solárne vianočné dekorácie  máme v rôznych dĺžkach, farbách a prevedeniach.

Aký použiť spôsob napájania  

Na základe napájanie solárnych reťazí by sme ich mohli rozdeliť

Čisto solárne napájanie

Napájanie je iba pomocou solárneho panelu, ktorý nabíja zabudovanú nabíjateľnú batériu. Ak počas dňa dopadá na solárny panel dostatočné množstvo slnko, nabije sa batérie a po zotmení sa reťaz automaticky rozsvieti. V tomto prípade je doba svietenia priamo úmerná dĺžke slnečného žiarenia počas dňa.

Ide o modely série: SolarCentre Elan | LED reťaze Esotec

Solárne napájanie v kombinácii s USB


Ide o najspoľahlivejšie LED reťaze v našom sortimente. LED reťaz obsahuje, rovnako ako ostatné typy, solárny panel, vodotesnú riadiacu jednotku a v tomto prípade lítiový akumulátor. Elektronika v riadiacej jednotke riadi nabíjanie.

Ak je k dispozícii dostatok slnečného svetla, batéria sa nabíja pomocou solárneho panelu. V opačnom prípade môžete pripojiť kábel USB a nabíjať reťaz pomocou pripojenia USB.

Výhodou tohto typu reťaze je jej použiteľnosť v interiéri, pretože solárny panel môžete úplne vynechať z používania a reťaz napájať len bezpečným nabíjaním cez USB. Po zotmení sa reťaz automaticky rozsvieti a svieti, kým ju nevypnete alebo kým sa nevybije dobíjacia batéria.

Ide o modely série: SolarCentre Lumify

Reťaz do interiéru alebo exteriéru


Všetky naše LED reťaze sú vhodné na vonkajšie použitie vďaka stupňu krytia minimálne IP44. Solárna reťaz je špeciálne navrhnutá na použitie v exteriéri, pretože solárny panel sa musí nabíjať vonku na slnečnom svetle. Pri nabíjaní za sklom by sa batérie nemohli správne nabiť.

Môžem solárnu reťaz nainštalovať v interiéri?


Solárne reťaze môžete používať v interiéri, ale musíte zabezpečiť, aby bol solárny panel vonku a otočený na juh, čo nemusí byť vždy praktické. Na použitie v interiéri odporúčame siahnuť po reťaziach SolarCentre Lumify, ktoré umožňujú nabíjanie cez USB, takže solárny panel môžete úplne odpojiť od zostavy a nepoužívať ho.

Teplá biela, studená biela, prípadne farebná?


Väčšina našich LED reťazí je k dispozícii v studenej bielej/teplej bielej. Nájdete tu aj farebné reťaze, v ktorých sú LED diódy rôznych farieb. Na základe našich skúseností si zákazníci zvyčajne vyberajú studenú bielu do exteriéru a teplú bielu do interiéru.

Studená biela pôsobí veľmi výrazne a moderne v kombinácii so snehom a teplá biela pôsobí na stenách domu alebo v interiéri skôr upokojujúco, relaxačne.

Farebná reťaz zasa môže zvýrazniť miesta vo vašej záhrade. To, akú farbu si vyberiete, závisí výlučne od vášho vkusu a osobných preferencií.

A na záver tu pre vás máme tip


Solárne vianočné osvetlenie je možné používať počas celého roka ako záhradné osvetlenie. Odporúčame používať reťaze po celý čas. Keďže nabíjateľná batéria sa pri dlhodobom skladovaní znehodnocuje.

1 - 24 z 28 produktov
TOP
Najlacnejšie
Najdrahšie