Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Špeciálna prísada EndoTherm zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500ml

-29 %Ušetríte
18,60 €
Doprava zdarma
Akcia týždňa

Špeciálna prísada EndoTherm zvyšujúca výhrevnosť radiátora 500ml

Balenie je určené na objem 50 litrov vody vo vykurovacom systéme. Endotherm™ je patentovaná unikátna energeticky úsporná prísada do centrálneho vykurovacieho systému. Táto unikátna prísada dokáže preukázateľne ušetriť až 15% nákladov za vykurovanie.
BoxDostupné : Môže byť u vás 6. – 7. 3.
Bežná cena: 63,50 €,
ušetríte 18,60 €
44,90 €s DPH
Výrobca: EndoTherm
ID: #1738

Popis produktu

  Čo je EndoTherm™? 

EndoTherm je patentovaná unikátna energeticky úsporná prísada do centrálneho vykurovacieho systému. Táto unikátna prísada dokáže preukázateľne ušetriť 15% nákladov za vykurovanie

  Ako to funguje?

Vo vykurovacích systémoch sa využíva k prenosu tepla iba čistá voda, pretože je ľahko dostupná a lacná. V skutočnosti ale voda nemá z dôvodu vysokého povrchového napätia najefektívnejšie vlastnosti pre prenos tepla.

Voľným okom je materiál vnútorných stien vykurovacieho systému (radiátorov, rúrok a expanzných nádob) hladký. Avšak pri pohľade pod mikroskopom tieto vnútorné steny vykurovacieho systému hladké nie sú. Nájdeme tu mnoho nedokonalostí (napr. mikrotrhliny a mikropraskliny), ktoré zhoršujú optimálny tepelný kontakt a prenos tepla medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému. Je to spôsobené tým, že voda má vysoké povrchové napätie a nie je schopná preniknúť to týchto mikrotrhlín a mikroprasklín.

Pridaním unikátny prísady EndoTherm ™ do vody dokážeme vlastnosti vody zmeniť a zároveň eliminovať nedokonalosti vnútorných stien vykurovacieho systému (radiátorov, rúrok a expanzných nádob). Voda potom dokáže preniknúť aj do mikrotrhlín a mikroprasklín. Docielime tak zvýšeného tepelného kontaktu a prenosu tepla, medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému. Všetko je zobrazené na nasledujúcom obrázku.

  Video

  Prísada EndoTherm dokáže zmeniť nasledujúce vlastnosti

 • znížiť povrchové napätie vody o viac ako 60% a tým zvýšiť tepelný kontakt, ktorý zvyšuje tepelný výkon a účinnosť vykurovacieho systému
 • znížiť mernú tepelnú kapacitu vody o 9,8% - tzn. že na dosiahnutie rovnakej teploty je potreba o 9,8% menej energie

Prísada EndoTherm funguje podobne ako chemické čistenie radiátorov, s tým rozdielom, že princíp prísady EndoTherm nie je založený na chemickom princípe, ale na fyzikálnom princípe.

Moderné vykurovacie kotle vo svojich špecifikáciách udávajú svoju účinnosť, ale neudávajú, ako je táto účinnosť efektívna vzhľadom k veľkosti celého vykurovacieho systému v budove (tzn. počet radiátorov, dĺžka prívodných trubiek, veľkosť expanznej nádoby atp.). Použitím prísady EndoTherm preukázateľne zvýšime účinnosť celého systému v budove. Zrýchlime a zlepšíme výhrevnosť celého systému.

Nezávislé testy preukázali, že vykurovací systém s prísadou EndoTherm spotrebuje na udržanie požadovanej teploty až o 15% menej energie, než systém bez prísady EndoTherm (systém iba s vodou).

Na nasledujúcom obrázku sú zobrazené výsledky z testovania funkčnosti nezávislou organizáciou Enertek International.Z výsledku je zrejmé, že radiátory sa vyhrejú rýchlejšie a miestnosti sú vykúrené rýchlejšie na požadovanú teplotu nastavenú na termostate.

Radiátor odovzdá viac tepla do miestnosti, miestnosti tak zostanú teplé dlhšiu dobu a vďaka tomu dochádza k zníženiu počtu spínacích cyklov kotla potrebných na udržiavanie nastavenej teploty v miestnosti. Výsledkom je, že je spotrebované menej energie a dochádza k úspore tepla.

  Životnosť

Podľa testov zostane prísada EndoTherm v centrálnom uzavretom systéme po dobu minimálne 7 rokov bez zníženia účinnosti úspory energie.

V prípade, že je z vykurovacieho systému vypustená voda z dôvodu výmeny radiátora alebo kotla, je potrebné do novej vody opäť pridať prísadu EndoTherm . Prísada EndoTherm je vyrobená z prírodných materiálov a možno ju spláchnuť do odpadového systému. Podľa smernice EU 91/689/EEC nie je považovaný za nebezpečný odpad.

Je vyvinutý a vyrobený vo Veľkej Británii a je už nainštalovaný v tisícoch komerčných projektoch aj v domácnostiach.

  Návratnosť

Návratnosť investíce je veľmi rýchla od 6 do 12 mesiacov.

  Oblasť použitia a dávkovanie

Prísada EndoTherm je vhodná pre všetky veľkosti vykurovacieho systému a tepelné čerpadlá na báze vody. Nepoškodzuje kotol a jeho komponenty, pretože má antikorózne vlastnosti. Je možné ju použiť spoločne s ostatnými prísadami, ktoré už obsahujú inhibítory korózie.

  Domáce malé vykurovacie systémy 

Jedno balenie prísady EndoTherm (500 ml) je dostačujúca pre uzatvorené vykurovacie systémy s veľkosťou 50 litrov vody. Pokiaľ sa jedná otvorený vykurovací systém, potom dávku prísady EndoTherm zvýšte o 10%. Tzn. 550 ml na 50L vody v systéme. Všeobecne jedno balenie stačí pre 10 12 doskových radiátorov o šírke 60cmViac informácií o dávkovaní je zobrazené na nasledujúcom obrázku

  Komerčné, veľké vykurovacie systémy, systémy špecifikované s tepelným čerpadlom 

U veľkých, komerčných vykurovacích systémov a systémov s tepelným čerpadlom je potrebné použiť na 100 L vody 1L prísady EndoTherm ™. 

Na určenie objemu vody v systéme pre komerčné inštalácie do väčších budov a hál je najjednoduchšie počítať s inštalovaným výkonom vykurovacieho systému (kotla) v kilowattoch.

Vstupné ohrievače dverí: 3 l/kW

Kúrenie pomocou klimatizácie: 4 l/kW

Panelové radiátory: 5,5 l/kW

Rebrové radiátory: 7 l/kW

Systém diaľkového vykurovania: 10 l/kW

Podlahové kúrenie: 11,5 l/kW


Potom aplikujeme 1 l prísady EndoTherm™ na 100 l vody. Pre otvorené systémy je potrebné pridať 10 % prísady EndoTherm™ navyše.


Príklad diaľkové kúrenie s výkonom 100kW:

Objem vody v systéme = 100 (kW) * 10 (l/kW) = 1 000 l (vody v systéme)

Množstvo potrebnej prísady EndoTherm™ = 1000 l / 100 l = 10 l prísady EndoTherm™


Patentovaná energetický úsporné prísada EndoTherm™ je ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust. 

Spoločnosť Energy Saving Trust potvrdzuje a poskytuje tak istotu zákazníkom, že pri použití prísady EndoTherm™ vo vykurovacom systéme naozaj ušetrí peniaze na účtoch za vykurovanie. 

  Inštalácia

Inštalácia je jednoduchá a rýchla do 30 až 45 minút.

  Systém s expanznou nádobou

Ak máte systém s expanznou nádobou, tak stačí prísadu EndoTherm ™ pridať do expanznej nádoby. Tá sa bude pravdepodobne nachádzať v podkroví. Pred pridaním prísady EndoTherm ™ vypustite časť vody, ktorú nahradíte prísadou EndoTherm ™. Vodu vypustite pomocou vypúšťacieho ventilu. Pokiaľ nie je vypúšťací ventil k dispozícii, vypustite vodu priamo z radiátora, tým že odskrutkujete prívodnú rúrku. Pridajte prísadu EndoTherm ™ do expanznej nádoby a doplňte vodu. Nakoniec odvzdušnite radiátory.

  Uzavretý obehový systém s čerpadlom

V prípade uzavretého obehového systém systému je potrebné zo systému odstrániť dostatočné množstvo vody. Systém je pod tlakom preto je potrebné kotol vypnúť. Vodu vypustite pomocou vypúšťacieho ventilu. Pokiaľ nie je vypúšťací ventil k dispozícii, vypustite vodu priamo z radiátora, tým že odskrutkujete prívodnú rúrku. Pre zmiernenie tlaku povoľte odvzdušňovací ventil. Vypustite dostatočné množstvo vody pre prísadu EndoTherm ™. Pridajte prísadu EndoTherm ™ a v prípade nutnosti ho doplňte vodou. V prípade, že systém nemá napúšťací ventil, odskrutkujte odvzdušňovací ventil a prísadu EndoTherm ™ nalejte cez odvzdušňovací ventil.

Po naliatí opäť naskrutkujte odvzdušňovací ventil a uistite sa, že je všetko dobre dotiahnuté. Systém bude obsahovať vzduch, preto zapnite kotol a jemne odvzdušnite radiátory. V prípade, že kotol potrebuje byť natlakovaný, tak ho natlakujte podľa návodu. Väčšina kotlov vyžaduje tlak cca 1 Bar. Potom môžete kotol začať používať, ako ste zvyknutý.

  Uterákové radiátory

Inštalácia prebieha podľa návodu ako pre uzavretý obehový systém.

  Hlavné výhody

 • preukázateľná úspora energie až 15%
 • znižuje vaše účty za vykurovanie až o 15% 
 • znižuje emisio CO2
 • vylepšuje vlastnosti prenosu tepla vodou
 • vylepšuje tepelný kontakt a prenos tepla medzi vodou a vnútornou stenou vykurovacieho systému
 • radiátory sa vyhrejú rýchlejšie
 • miestnosti sú vykúrené rýchlejšie na požadovanú teplotu nastavenú na termostate
 • radiátory odovzdávajú viac tepla do miestnosti a miestnosti tak zostanú teplé dlhšiu dobu
 • kotol je v prevádzke kratšiu dobu
 • spotrebujete menej paliva pre ohrev
 • vyššia účinnosť vykurovacej sústavy
 • stabilnejší ohrievací proces
 • rýchla návratnosť investície od 6 do 12 mesiacov
 • vhodný pre všetky vykurovacie systémy a tepelné čerpadlá na báze vody
 • nepoškodzuje kotol a jeho komponenty, pretože má antikorózne vlastnosti
 • vyrobená z prírodných látok a možno ju spláchnuť do odpadového systému
 • jednoduchá a rýchla inštalácia do 30 až 45 minút
 • 500 ml na 50L vody v obehovom systéme (cca až 12 radiátorov šírky 60 cm)
 • životnosť minimálne 7 rokov bez zníženia účinnosti úspory
 • bezúdržbové - po inštalácii už nepotrebuje žiadnu údržbu
 • vhodné pre: domácnosti, kancelárie, školy, hotely, nemocnice, opatrovateľské domy, posilňovne, historické budovy, teplárne na báze vody
 • akreditácie a certifikácie ISO 9001: 2008,12560
 • nezávisle testované organizáciou Enertek International
  nezávisle testované univerzitou UWS (The University of The West of Scotland), UCLAN (The University of Central Lancashire), LJMU (Liverpool John Moores University) a Chester
 • nezávisle testované výrobcom tepelných zariadení TAS (Tomorrows Air Solutions)
 • nezávisle testované spoločnosťami Midland Corrosion Services Ltd. a Meadowhead Consultancy Ltd. na antikorózne vlastnosti
 • testované spoločnosťou SureScreen Scientifics Ltd. na kompatibilitu s gumovými tesneniami EPDM
 • ocenenie v oblasti najlepší domáci / úsporný / inovatívny produkt
 • ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust
 • vyvinutý a vyrobený vo Veľkej Británii
 • inštalačný návod je súčasťou balenia

  Ocenenia a testy 

 • 2015 víťaz súťaže H & V News Awards - najlepší domáci produkt v oblasti vykurovania a ventilácie
 • 2015 víťaz súťaže Ecobuild (in association with M & S) The Big Innovation Pitch - najlepší inovačný produkt
 • 2016 víťaz súťaže CIBSE Building Performance Awards - najlepší úsporný produkt
 • 2017 finalista súťaže The National Energy Efficiency & Healthy Homes Awards - v kategóriách Produkt roka, Dodávateľ roka a Malý projekt roka
 • 2018 regionálny víťaz súťaže Shell Springboard Award - najlepší nízkouhlíkový inovačný produkt
 • 2018 finalista súťaže The Energy Awards v dvoch kategóriách - v kategórii Energeticky efektívne partnerstvo s Green Earth av kategórii Projekt roka pre rezidenčnú energetiku
 • 2019 víťaz súťaže H&V News Award - Úspech roka - malé firmy
 • 2021 finalista súťaže The Energy Awards 2021 - v kategórii Technológia budov Inovácia roka: Vykurovanie a chladenie
 • 2022 finalista súťaže The Energy Awards 2021 - v kategórii Energetický projekt roka – maloobchod
 • 2022 3. miesto v súťaži National Energy Efficiency Awards - v kategórii energetický úsporné aditívum
 • Certifikovaná pre zdravotnú nezávadnosť podľa štandardu EU
 • Akreditácia a certifikácia ISO 9001: 2008,12560
 • Nezávisle testované organizáciou Enertek International (potvrdenie o funkčnosti)
 • Testované univerzitou UCLAN (The University of Central Lancashire)
 • Testované výrobcom tepelných zariadení TAS (Tomorrows Air Solutions)
 • Testované spoločnosti Meadowhead Consultancy Ltd. na antikorózne vlastnosti

Patentovaná energeticky úsporná prísada EndoTherm je ocenená a preverená nezávislou spoločnosťou Energy Saving Trust. Spoločnosť Energy Saving Trust potvrdzuje a poskytuje tak istotu zákazníkom, že pri použití prísady EndoTherm vo vykurovacom systéme naozaj ušetria peniaze na účtoch za vykurovanie.

Viac informácií o preverení spoločnosťou Energy Saving Trust nájdete TU

  Video
 
 

 
 

  Na stiahnutie

Parametre

Technické parametre

Výrobca EndoTherm
Potrebujete poradiť od odborníka?