Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Desulfátor olovených batérií

Doprava zdarma

Desulfátor olovených batérií

Desulfátor vytvára vysokofrekvenčné impulzy ktoré rozpúšťajú kryštáliky síranu olovnatého na elektródach batérie, vzniknuté pri dlhšom vybití batérie.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: SOLAR

Popis produktu

Desulfátor olovených batérií 

Kľúčovým prvkom každého ostrovného energetického systému je zariadenie pre ukladanie energie. Na tomto mieste zohráva v tejto dobe ešte stále významnú úlohu technológia olovených akumulátorov. A kľúčovým faktorom určujúcim dobu životnosti a použiteľnosti olovených akumulátorov je tzv. sulfatácia. Podľa niektorých zdrojov viac ako 80% všetkých olovených akumulátorov končí svoju životnosť práve kvôli sulfatácii.

Desulfátor je hotový zložený výrobok určený na trvalé pripojenie k 12V olovené batérie a jej ochrane pred nežiaduce sulfáciou. Zariadenie pracuje od napätia 13.3V, teda len pri nabitej batérii alebo keď napätie batérie vzrastie v dôsledku práve prebiehajúceho nabíjania.

Originálne káble pripojené k zariadeniu majú dĺžku cca 2x 27cm a dosiahnu teda na kladný a záporný pól maximálne 55cm ďaleko od seba. Káble sa NESMÚ predlžovať, funkcia zariadenia by bola významne zhoršená.

Zariadenie je tiež možné použiť na oživenie starších olovených batérií, u ktorých sa negatívne prejavilo dlhodobé státie pri nedostatočnej úrovni nabitia. Nežiaduca sulfatácia a zníženie kapacity sa môže prejaviť už v priebehu niekoľkých dní!

Pokiaľ Vás 12V batéria stála viac ako 200 € a plánujete ju používať niekoľko rokov, desulfátor rozhodne potrebujete.

Parametre

Technické parametre

Výrobca SOLAR
Výrobca SOLAR
Potrebujete poradiť od odborníka?