Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V
Doprava zdarma

Batériový balancér pre 4 x 2,4V / 3,6V / 6V / 9V / 12V

Battery Balancer je zariadenie na riadenie a vyrovnávanie napätia 4 ks sériovo pripojených 2,4V / 3,6V / 6V / 9V / 12V Pb alebo LiFePO4 akumulátorov. V batériových bankách, kde sa používajú viacnásobné bloky batérií, sa počas prevádzky vyskytujú interné zmeny (nabíjanie, vybíjanie) bez použitia vyvažovačov. To sa spustí v časovom období približne 6-12 mesiacov v závislosti od typu batérií a typu použitia. To je dôsledkom najmä zmien napätia jednotlivých blokov.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: SOLAR

Popis produktu

Batériový balancér na vyrovnanie napätia štyroch 2,4V / 3,6V / 6V / 9V / 12V batérií zapojených do série

Battery Balancer 4 je zariadenie na riadenie a vyrovnávanie napätia 4 ks sériovo pripojených 2,4V / 3,6V / 6V / 9V / 12V Pb alebo LiFePO4 akumulátorov. V batériových bankách, kde sa používajú viacnásobné bloky batérií, sa počas prevádzky vyskytujú interné zmeny (nabíjanie, vybíjanie) bez použitia vyvažovačov. To sa spustí v časovom období približne 6-12 mesiacov v závislosti od typu batérií a typu použitia. To je dôsledkom najmä zmien napätia jednotlivých blokov.

Vyvažovač batérie slúži na vyrovnanie napätia štyroch zapojených sériovo zapojených 2,4V / 3,6V / 6V / 9V / 12V akumulátorov. Vyvažuje napätia v stave voľnobehu a počas nabíjania a vybíjania.

Ekvalizér vyrovnáva napätie, keď sa napätie na batériách líši o 10mV alebo viac.

Toto vyrovnanie napätia zvýši výkon batérie aj životnosť batérie

  Parametre:

- Menovité napätie: 4x 12V
- Napätie batérie 3,6 - 30V
- Optimalizačný prúd: 0-2A
- Rozdiel napätia bloku A / B: max. 150mV

  Príklad vybalancovaného bloku batérií:

Upozornenie: Balancér je vybavený vnútornou vratnou poistkou, ktorá chráni balancér proti skratu. Napriek tomu doporučujeme chrániť mínusový aj plusový pól ďalšou 6A tavnou poistkou napr. sklenenou 5x20 6F alebo autopoistkou. 

  Na stiahnutie:

Parametre

Technické parametre

Výrobca SOLAR
Výrobca SOLAR
Váha vr. balenia 0.2 kg
Potrebujete poradiť od odborníka?

Na stiahnutie