Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Nabíjačka batérií Victron Energy Skylla-TG 24V/100A 1 fáza

Doprava zdarma

Nabíjačka batérií Victron Energy Skylla-TG 24V/100A 1 fáza

Nabíjačka Skylla-TG je plne automatické nabíjacie zariadenie pre 24V batérie napájané striedavým, alebo jednosmerným prúdom.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Victron Energy

Popis produktu

Perfektná nabíjačka pre 24V batérie Skylla-TG 24V/100A 1 fáza 

Presná nabíjačka Skylla-TG mikroprocesorovo a inteligentne nabíja jednu hlavnú a jednu pomocnú (štartovací) batériu. Vhodné pre všetky typy olovených batérií a s možnosťou individuálneho nastavenia.

  Perfektná nabíjačka pre rôzne typy batérií

Nabíjacie napätie môže byt nastavené presne podľa typu batériového systému (uzavretý alebo otvorený). Najmä uzavreté bezúdržbové batérie musia byť nabíjané správnym napätím, aby bola zaručená dlhá životnosť. Prebíjanie batérie vyústi v neprimerané plynovanie, čím dôjde k porušeniu uzavretej nádoby bezúdržbovej batérie s následným vyschnutím a zlyhaním.

  Vhodná pre striedavé AC a jednosmerné DC napájanie (AC-DC a DC-DC činnosť)

Nabíjačka ponúka široký rozsah vstupného napätia 185 - 264V striedavého prúdu a rovnako tak 180 - 400V jednosmerného prúdu. Nabíjačka Skylla-TG tak dokáže nabíjať akumulátory striedavým aj jednosmerným prúdom.

  Vizualizácia stavu nabíjania 

Na prednom paneli je pomocou série LED diód indikovaná aktuálna hodnota nabíjacieho napätia a prúdu. Súčasne je indikovaná aktuálna fáza nabíjania, prípadne porucha.

  Mikroprocesorovo riadené nabíjanie

Nabíjačka Skylla TG obsahuje mikroprocesor, ktorý presne riadi všetky 3 nabíjacie fázy (rýchle nabíjanie, absorpcia, udržiavanie). Nabíjanie prebieha podľa nabíjacie charakteristiky IUoU s veľmi rýchlym nabíjaním. Nabíjačka neustále monitoruje napätie na batérii a na základe toho upravuje nabíjacie napätie a prúd. Ak je batéria vybitá, započíta rýchle nabíjanie (bulk alebo boost) končiacu pri napätí 28,5V, nasleduje absorpcie (absorption) so zvýšeným napätím a zníženým prúdom. Poslednou fázou je udržiavanie (float) s napätím 26,5V.

Pokiaľ k batérii paralelne pripojíme spotrebič, dôjde k poklesu napätia. Ak napätie klesne pod určitú hodnotu, nabíjačka prejde do fázy rýchleho nabíjania.

  Inteligentný štart

Po zapnutí nabíjačky dôjde k testovaniu stavu nabitia batérie. Ak je batéria vybitá, nabíjačka ju začne nabíjať rýchlym nabíjaním. Ak je naopak nabitá, prejde priamo do fázy udržiavania. Nastavením možno zabezpečiť, aby nabíjačka vždy začínala rýchlym nabíjaním bez ohľadu na napätie batérie.

  Použitie nabíjačky Skylla TG ako zdroj dodávky jednosmerného prúdu

Z dôvodu prvotriedne stabilizovaného a vyhladeného výstupného napätia a v prípade, že nie sú k dispozícii záložné
batérie, alebo rozsiahle vyrovnávacie kondenzátory, môže byť nabíjačka Skylla TG použitá pre dodávku jednosmerného prúdu a napätia s priamym napájaním spotrebičov.

  Dva výstupy pre nabíjanie 2 batériových systémov

Nabíjačka Skylla TG má 2 vzájomne oddelené DC výstupy. Jeden výstup je plnohodnotný s maximálnym prúdom 100A, druhý výstup je prúdovo obmedzený na hodnotu cca 4A a má o niečo nižšie výstupné napätie. Druhý výstup je určený pre nabíjanie štartovacie batérie.

  Zvýšenie životnosti batérie: kompenzácia teploty

Každá nabíjačka Skylla TG sa dodáva spoločne s teplotným senzorom. Ak je inštalovaný, nabíjacie napätie sa automaticky znižuje so zvyšujúcou sa teplotou batérie. Zapojenie s teplotným senzorom sa odporúča najmä pre bezúdržbové batérie a / alebo v prípade, kedy sa očakávajú výrazné zmeny teploty batérie. Zmeny teploty môžu spôsobiť prebíjanie, plynovanie a následné zlyhanie batérie.

  Kompenzácia úbytku napätia

Z dôvodu kompenzácie úbytku napätia na svorkách batérie spôsobené vnútorným odporom prívodných káblov sú nabíjačky batérií Skylla TG vybavené napäťovým senzorom tak, aby batéria bola nabíjaná správnym nabíjacím napätím. Nabíjačka je schopná kompenzovať maximálne 2V úbytok napätia.

  Vnútorná ochrana 

Nabíjačka Skylla TG je vybavená vnútornými ochranami:

  • Vnútorná elektronická ochrana proti skratu na výstupe k batérii. Skratom je považovaný prúd vyšší ako je maximálny prúd, ktorý je nabíjačka schopná generovať. Akonáhle skrat pominie, nabíjačka sa sama automaticky uvedie do štandardného prevádzkyschopného stavu.
  • Nabíjačka je na vstupe chránená poistkou. Nabíjačka nebude poškodená vstupným napätím v rozsahu 0 - 300 V a frekvenciou v rozsahu 0 - 65 Hz.
  • Akonáhle vzrastie napätie na batériu na viac ako 35,5V, dôjde k vypnutiu nabíjačky. K jej znovu zapnutiu dôjde pri poklese napätia pod 33,5 V.
  • Výstupy k obom batériám sú chránené poistkou.
  • Pri teplote okolia nad 40°C klesá nabíjací prúd. Pri veľmi vysokých vnútorných teplotách nabíjačky dôjde k jej vypnutiu. Akonáhle teplota klesne, nabíjačka sa automaticky uvedie do prevádzky. Prehriatie je indikované LED diódami. - ak rýchle nabíjanie trvá dlhšie ako 10 hodín, dôjde k prechodu do fázy udržiavania (pokles prúdu). To je ochrana pri prípadnom poškodení batériu a obmedzenie tvorby nebezpečných plynov.

  Nabíjačka nemá ochranu proti prepólovaniu napojenia výstupu na batériu! 

  Parametre a ich nastavovanie

Parametre nabíjačky sú nastavené na štandardné hodnoty, ktoré môžu byť zmenené podľa individuálnych požiadaviek. Zmeny sa vykonáva pomocou potenciometrov a DIP prepínačov vnútri prístroja.

Možno nastaviť 

  • Trvalé rýchle nabíjanie
  • Hodnoty napätia rýchleho nabíjania a udržiavacieho nabíjania
  • Dĺžku absorpčnej fázy nabíjania (0,4,8 alebo 12 hod)
  • Kompenzáciu úbytku napätia oddeľovačmi
  • ​Napojenie spotrebičov na výstup nabíjačky bez nabíjania batérie (zapnutie režimu "trvalého rýchleho nabíjania "a voľba vhodného výstupného napätia).

  Bezpotenciálové relé

Nabíjačka je vybavená relé, ktoré je aktívne, ak je batéria v rozmedzí napätia batérie 23,8 - 33,5V.

Nabíjačka môže byť trvalo pripojená k batérii bez rizika prebíjania. Nie je nutná jej demontáž i pri dlhšie trvajúcom nepoužívaní batérie. Je naopak žiaduce mať nabíjačku trvalo napojenú na batériu a udržiavať batériu v nabitom stave. To má priaznivý vplyv na jej životnosť.

Nabíjačka bola vyprojektovaná v Holandsku. Je určená do vnútorného prostredia, zvislú montáž na stenu, prípadne i vodorovnú montáž. 

  Doporučené príslušenstvo:

Ovládací panel Skylla - umožňuje externe a manuálne meniť maximálnu hodnotu nabíjacieho prúdu. To je užitočné, ak je zdroj elektrického prúdu slabý a hrozí jeho preťaženie. Súčasne umožňuje sledovať, či nabíjačka funguje a v akej fáze nabíjania sa nachádza.

Spínač nabíjačky Skylla - umožňuje vzdialené spínanie - vypínanie nabíjačky

Sledovač stavu batérií BMV 600S - sofistikované multifunkčné zariadenie pre sledovanie aktuálneho stavu batérie, štatistiky, možnosť spúšťania zvukového alarmu v závislosti od napätia batérie, možnosť spínania relé v závislosti od napätia batérie a mnoho ďalšieho.

Nabíjačka disponuje na vnútornej svorkovnici možnosťou zapojenia voltmetra a ampérmetra.

  Technické parametre: 

Nominálne vstupné napätie (AC): 230V
Vstupný rozsah napätia striedavého prúdu (AC): 185 - 264V
Vstupný rozsah napätia jednosmerného prúdu (DC): 180 - 400V
Vstupná frekvencia: 45 - 65 Hz alebo jednosmerné napätie
Továrenské nastavenie absorpčného napätia (absorption): 28,5V
Továrenské nastavenie udržiavacieho napätia (float): 26,5V
Minimálne napätie: 25V
Maximálny nabíjací prúd hlavnej batérie: 100A
Nabíjací prúd pomocnej (štartovacie) batérie: 4A
Nabíjacia charakteristika: IUoU (trojstupňová)
Odporúčaný rozsah kapacity batérie: 500 - 1000A
Teplotný senzor pre kompenzáciu nabíjacieho napätia: áno
Môže byť použitá ako jednosmerný zdroj: áno
Nútené chladenie: áno
Ochrany: proti skratu na výstupe, prepólovaniu, prehriatiu
Rozsah prevádzkových teplôt: - 40 až + 60°C
Maximálne (nekondenzujúca) vlhkosť: 95%
Materiál krytu: hliník
Farba krytu: modrá RAL 5012
Napojenie batérií: skrutky M8
Pripojenie na 230 V AC: skrutková svorka 2,5 mm2
Stupeň krytia: IP 21
Hmotnosť: 10 kg
Rozmery (mm): 365 x 250 x 257

  Na stiahnutie

Parametre

Technické parametre

Výrobca Victron Energy
Výrobca Victron Energy
Hmotnosť 10
Výstupný prúd (A) 100
Výstupné napätie (V) 24
Potrebujete poradiť od odborníka?