Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Nabíjačka batérií Victron Energy Skylla-TG 24V/50A GMDSS

Doprava zdarma

Nabíjačka batérií Victron Energy Skylla-TG 24V/50A GMDSS

Presná nabíjačka Skylla-TG GMDSS mikroprocesorovo a inteligentne nabíja hlavnú a pomocnú batériu. Poskytuje Možnosť napojenia na digitálny panel s vizualizáciou prevádzkových a alarmových stavov.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Victron Energy

Popis produktu

Presná nabíjačka batérií Skylla-TG 24/50A GMDSS s IP21 

Nabíjačka Skylla-TG GMDSS je plne automatické nabíjacie zariadenie pre 24 V batéria napájaná striedavým alebo jednosmerným prúdom.

  Digitálny panel GMDSS

Nabíjačka Skylla-TG GMDSS je určená pre spoluprácu s externým digitálnym VE.Net panelom GMDSS pre vzdialenú vizualizáciu prevádzkových stavov nabíjačky, nastavenie a aktiváciu alarmových funkcií a pre vizualizáciu stavu batérie. Panel nie je súčasťou nabíjačky, je nutné ho zakúpiť samostatne.

  Perfektná nabíjačka pre akýkoľvek typ batérií 

Nabíjacie napätie môže byt nastavené presne podľa typu batériového systému (uzavretý alebo otvorený). Najmä uzavreté bezúdržbové batérie musia byť nabíjané správnym napätím, aby bola zaručená dlhá životnosť. Prebíjanie batérie vyústi v neprimerané plynovanie, čím dôjde k porušeniu uzavretej nádoby bezúdržbovej batérie s následným vyschnutím a zlyhaním.

  Vhodná pre striedavé AC a jednosmerné DC napájanie (AC-DC a DC-DC činnosť)

Nabíjačka ponúka široký a univerzálny rozsah vstupného napätia 90 - 265V striedavého prúdu a rovnako tak 90 - 400V jednosmerného prúdu bez predchádzajúceho prednastavenia. Nabíjačka Skylla-TG GMDSS tak dokáže nabíjať akumulátory striedavým aj jednosmerným prúdom.

  Schválenie certifikátom Germanischer Lloyd® 

Nabíjačka bola schválená skúšobňou Germanischer Lloyd (GL) pre kategóriu C, EMC 1. Kategória C vyjadruje ochranu prístroja chráneného proti vplyvu morského počasia. EMC 1 vyjadruje vedené a vyžarované hodnoty el. mag. emisie pre prístroje inštalované na mostíku lodí.
Schválenie podľa GL C, EMC1 vyjadrujú, že nabíjačky vyhovujú tiež normám IEC 60945-2002, kategória "chránené" (protected) a "zariadenie môže byt inštalované na kap. mostíka lode ". Certifikát GL je udelený na celý napäťový rozsah 185-265 V AC.

  Vizualizácia stavu nabíjania

Na prednom paneli je pomocou série LED diód indikovaná aktuálna hodnota nabíjacieho napätia a prúdu. Súčasne je indikovaná aktuálnej fáza nabíjania, prípadne porucha.

  Mikroprocesorovo riadené nabíjanie

Nabíjačka Skylla TG GMDSS obsahuje mikroprocesor, ktorý presne riadi všetky 3 nabíjacie fázy (rýchle nabíjanie, absorpcia, udržiavanie). Nabíjanie prebieha podľa nabíjacie charakteristiky IUoU s veľmi rýchlym nabíjaním. Nabíjačka neustále monitoruje napätie na batériu a na základe toho upravuje nabíjacie napätie a prúd. Ak je batéria vybitá, započíta rýchle nabíjanie (bulk alebo boost) končiacu pri napätí 28,5V, nasleduje absorpcie (absorption) so zvýšeným napätím a zníženým prúdom. Poslednou fázou je udržiavanie (float) s napätím 26,5V.
 
Pokiaľ k batérii paralelne pripojíme spotrebič, dôjde k poklesu napätia. Ak napätie klesne pod určitú hodnotu, nabíjačka prejde do fázy rýchleho nabíjania.

  Inteligentný štart

Po zapnutí nabíjačky dôjde k testovaniu stavu nabitia batérie. Ak je batéria vybitá, nabíjačka ju začne nabíjať rýchlym nabíjaním. Ak je naopak nabitá, prejde priamo do fázy udržiavania. Nastavením možno zabezpečiť, aby nabíjačka vždy začínala rýchlym nabíjaním bez ohľadu na napätie batérie.

  Použitie nabíjačky Skylla-TG GMDSS ako zdroj dodávky jednosmerného prúdu

Z dôvodu prvotriedne stabilizovaného a vyhlazeného výstupného napätia a v prípade, že nie sú k dispozícii záložné
batérie alebo rozsiahle vyrovnávacie kondenzátory, môže byť nabíjačka Skylla-TG GMDSS použitá pre dodávku jednosmerného prúdu a napätia s priamym napájaním spotrebičov.

  Dva výstupy pre nabíjanie 2 batériových systému

Nabíjačka Skylla-TG GMDSS má 2 vzájomne oddelené DC výstupy. Jeden výstup je plnohodnotný s maximálnym prúdom 50A, druhý výstup je prúdovo obmedzený na hodnotu cca 4A a má o niečo nižšie výstupné napätie. Tento je určený pre nabíjanie štartovacie batérie.

  Zvýšenie životnosti batérie: kompenzácia teploty

Každá nabíjačka Skylla-TG GMDSS sa dodáva spoločne s teplotným senzorom. Ak je inštalovaný, nabíjacie napätie sa automaticky znižuje so zvyšujúcou sa teplotou batérie. Zapojenie s teplotným senzorom sa odporúča najmä pre bezúdržbové batérie a / alebo v prípade, keď sa očakávajú výrazné zmeny teploty batérie. Zmeny teploty môžu spôsobiť prebíjanie, plynovanie a následné zlyhanie batérie.

  Kompenzácia úbytku napätia

Z dôvodu kompenzácie úbytku napätia na svorkách batérie spôsobené vnútorným odporom prívodných káblov, sú nabíjačky batérií Skylla-TG GMDSS vybavené napäťovým senzorom tak, aby batéria bola nabíjaná správnym nabíjacím napätím. Nabíjačka je schopná kompenzovať maximálne 2V úbytok napätia.

  Vnútorná ochrana

Nabíjačka Skylla-TG GMDSS je vybavená vnútornými ochranami:

 • Vnútorná elektronická ochrana proti skratu na výstupe k batérii. Skratom je považovaný prúd vyšší ako je maximálny prúd, ktorý je nabíjačka schopná generovať. Akonáhle skrat pominie, nabíjačka sa sama automaticky uvedie do štandardného prevádzkyschopného stavu.
 • Nabíjačka je na vstupe chránená poistkou, nabíjačka nebude poškodená vstupným napätím v rozsahu 0 - 300V a frekvenciou v rozsahu 0 - 65 Hz.
 • Akonáhle vzrastie napätie na batériu na viac ako 35,5V, dôjde k vypnutiu nabíjačky. K jej znovuzapnutie dôjde pri poklese napätia pod 33,5V.
 • Výstupy k batériám sú chránené poistkou.
 • Pri teplote okolia nad 40°C klesá nabíjací prúd. Pri veľmi vysokých vnútorných teplotách nabíjačky dôjde k jej vypnutiu. Akonáhle teplota klesne, nabíjačka sa automaticky uvedie do prevádzky. Prehriatie je indikované LED diódami. - ak rýchle nabíjanie trvá dlhšie ako 10 hodín, dôjde k prechodu do fázy udržiavania (pokles prúdu). To je ochrana pri prípadnom poškodení batériu a obmedzenie tvorby nebezpečných plynov.
 • Nabíjačka nemá ochranu proti prepólovaniu napojenia výstupu na batériu!

  Parametre a ich nastavovanie

Parametre nabíjačky sú nastavené na štandardné hodnoty, ktoré môžu byť zmenené podľa individuálnych požiadaviek. Zmeny sa vykonávajú pomocou potenciometrov a DIP prepínačov vnútri prístroja.

Je možné nastaviť:

 • Trvalé rýchle nabíjanie
 • Hodnoty napätia rýchleho nabíjania a udržiavacieho nabíjania
 • Dĺžku absorpčnej fázy nabíjania (0,4,8 alebo 12 hod)
 • Kompenzáciu úbytku napätia oddeľovačmi
 • Napojenie spotrebičov na výstup nabíjačky bez nabíjania batérie (zapnutie režimu "trvalého rýchleho nabíjania " a voľba vhodného výstupného napätia).

  Bezpotenciálové relé

Nabíjačka je vybavená relé, ktoré je aktívne, ak je batéria v rozmedzí napätie 23,8 - 33,5V.
 
Nabíjačka môže byť trvalo pripojená k batérii bez rizika prebíjania. Nie je nutná jej demontáž i pri dlhšie trvajúcom nepoužívaní batérie. Je naopak žiaduce mať nabíjačku trvalo napojenú na batériu a udržiavať batériu v nabitom stave. To má priaznivý vplyv na jej životnosť.
 
Nabíjačka bola vyprojektovaná v Holandsku. Je určená do vnútorného prostredia, zvislú montáž na stenu, prípadne i vodorovnú montáž. 

  Doporučené príslušenstvo 

VE.NET panel GMDSS - externý digitálny panel pre vizualizáciu prevádzkových stavov nabíjačky, nastavenie a sledovanie alarmových stavov a získavanie informácií o prevádzkovom stave batérie.

  Technické parametre 

Nominálne vstupné napätie (AC): 230V
Vstupné rozsah napätia striedavého prúdu (AC): 90 - 265V
Vstupné rozsah napätia jednosmerného prúdu (DC): 90 - 400V
Vstupná frekvencia: 45 - 65 Hz alebo jednosmerný napätia
Továrenské nastavenie absorpčného napätia (absorption): 28,5V
Továrenské nastavenie udržiavacieho napätia (float): 26,5V
Minimálne napätie: 25V
Maximálny nabíjací prúd hlavnej batérie: 50V
Nabíjací prúd pomocné (štartovacie) batérie: 4A
Nabíjacia charakteristika: IUoU (trojstupňová)
Odporúčaný rozsah kapacity batérie: 250 - 500A
Teplotný senzor pre kompenzáciu nabíjacieho napätia: áno
Môže byť použitá ako jednosmerný zdroj: áno
Nútené chladenie: áno
Ochrany: proti skratu na výstupe, proti prehriatiu
Rozsah prevádzkových teplôt: - 20 až + 60°C
Maximálne (nekondenzujúca) vlhkosť: 95%
Materiál krytu: hliník
Farba krytu: modrá RAL 5012
Napojenie batérií: skrutky M8
Pripojenie na 230 V AC: skrutková svorka 2,5 mm2
Stupeň krytia: IP 21
Hmotnosť: 5,5 kg
Rozmery (výška x šírka x hĺbka v mm): 365 x 250 x 147

  Na stiahnutie

Parametre

Technické parametre

Výrobca Victron Energy
Výrobca Victron Energy
Hmotnosť 5,5
Výstupný prúd (A) 50
Výstupné napätie (V) 24
Potrebujete poradiť od odborníka?