Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Menič nabíjačka Victron Energy MultiPlus 12V / 3000VA / 120A-16A

Doprava zdarma

Menič nabíjačka Victron Energy MultiPlus 12V / 3000VA / 120A-16A

MultiPlus je výkonný DC-AC hybridný menič / nabíjač s čisto sínusovým výstupom, s integrovanou adaptívnou nabíjačkou batérií a ultra rýchlym transferovou prepínačom zdroja napájania (batérie / externý AC zdroj)
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Victron Energy

Popis produktu

Menič / nabíjač Victron Energy MultiPlus 12V/3000VA/120A-16A

MultiPlus ako napovedá názov, je kombináciou striedača a nabíjačky v jednom elegantnom balení. Jeho rad funkcií zahŕňa čisto sínusový menič, adaptívne nabíjanie, hybridnú technológiu PowerAssist a ďalšie funkcie pre integráciu do rôznych typov systémov.

Meniče Victron sú štandardne v továrenskom nastavení, ktoré je pre máloktorého používateľa vhodné. Nesprávne nastavenie môže viesť k nefunkčnosti systému až k zničeniu batérií. 

Pri kúpe odporúčame obrátiť sa na našu technickú podporu prostredníctvom e-mailu: technik@ecoprodukt.sk s požiadavkou o profesionálne nastavenie.

Tieto služby pri kúpe u nás poskytujeme zdarma. 

  1AC vstup, 2 AC výstupy

MultiPlus je vybavený jedným AC vstupom pre pripojenie distribučnej siete alebo napr. generátora. Ak sú potrebné dva AC vstupy, potom zvolíme jednotku Quattro. 

MultiPlus je vybavený dvoma AC výstupmi. Hlavný výstup AC1 zaistí dodávky energie bez prerušenia. Napr. v režime UPS MultiPlus prevezme napájanie pripojených spotrebičov (za menej ako 20 milisekúnd) v prípade výpadku distribučnej siete alebo generátora. Druhý výstup je funkčná iba vtedy, keď je k dispozícii AC vstup (distribučná sieť / generátor). Záťaž, ktorá by rýchlo vybila akumulátory, ako napríklad ohrievač vody, je teda možné pripojiť k tomuto výstupu a bude napájaná len z AC zdroja (druhý výstup k dispozícii u modelov s výkonom 3kVA a vyššie).

  Štyri fázy nabíjania adaptívnou nabíjačkou a dvoma výstupmi pre nabíjanie batérie

Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu batérie, a pridáva štvrtú fázu dobíjanie - udržiavacie nabíjanie. Okrem tohto, MultiPlus môže nabíjať druhú batériu pomocou nezávislého výstupu dobíjanie určeného napr. pre štartovacie batérie generátora. Multiplus je určený pre nabíjanie všetkých typov olovených, alkalických aj lítiových batérií.

  Trojfázová prevádzka

Tri jednotky rovnakého typu môžu byť konfigurované pre trojfázový prevádzku. Ale to nie je všetko: až 6 setov troch jednotiek možno paralelne prepojiť a získať tak výkon až 75 kW / 90 kVA meniče a 2000A nabíjaciu kapacitu.

  Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist

MultiPlus zamedzí preťaženie výkonovo obmedzeného AC zdroja napr. prúdovo obmedzenej el. prípojky. Ak by malo dôjsť k preťaženiu vstupného AC zdroja prúdu, bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd do batérie. V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného AC prúdu prúdom odoberaným z batérie.

  Software zdarma

Ovládače k ​​rozhraniu MK3-USB nájdete na tomto odkaze: https://www.victronenergy.com/support-and-downloads/software 

Parametre

Technické parametre

Výrobca Victron Energy
Výrobca Victron Energy
Potrebujete poradiť od odborníka?