Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Menič / nabíjačka Victron Energy MultiPlus 24V 800VA 16A - 16A (rozbalený)

Menič / nabíjačka Victron Energy MultiPlus 24V 800VA 16A - 16A (rozbalený)

MultiPlus 800VA je výkonný DC-AC hybridný menič / nabíjač s čistým sínusovým výstupom. Integrovaná adaptívna nabíjačka batérií s ultra rýchlym transferovým prepínačom zdroja napájania v jednom kryte. Produkt bol rozbalený (poškodený obal). Je 100% funkčný s plnou zárukou a akciovou cenou.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Victron Energy

Popis produktu

Multifunkčný menič / nabíjač Victron Energy MultiPlus 24V 800VA 16A - 16A 

Produkt bol rozbalený (poškodený obal). Je 100% funkčný s plnou zárukou a akciovou cenou.

MultiPlus je multifunkčný výkonný DC-AC menič s čisto sínusovým výstupným napätím, so sofistikovanou adaptívnou nabíjačkou batérie a ultra rýchlym transferovou prepínačom napájania (medzi napájaním z batérie / externého zdroja).

Striedač je umiestnený v plastovom kompaktnom kryte v úplne novom atraktívnom dizajne.

Meniče Victron sú štandardne v továrenskom nastavení, ktoré je pre máloktorého používateľa vhodné. Nesprávne nastavenie môže viesť k nefunkčnosti systému až k zničeniu batérií. 
Pri kúpe odporúčame obrátiť sa na našu technickú podporu prostredníctvom e-mailu: technik@ecoprodukt.sk s požiadavkou o profesionálne nastavenie.
Tieto služby pri kúpe u nás poskytujeme zdarma.  

Káble pre pripojenie k batérii nie sú súčasťou, radi Vám zhotovíme káble na mieru podla potrebnej dĺžky. 

K tomuto meniču Vám odporúčame tento kábel: Kábel na menič s prierezom 16mm²

  Osvedčená spoľahlivosť

Osvedčená spoľahlivosť profesionálnych meničov Victron Energy s plnou zárukou na 5 rokov. Menič obsahuje robustný toroidný transformátor, ktorý preukazuje svoju spoľahlivosť v meničoch Victron Energy už po mnoho rokov. Meniče sú odolné proti skratu a chránený proti prehriatiu, či už v dôsledku preťaženia alebo vysoké teploty okolia.

  Programovateľné relé

MultiPlus je vybavený programovateľným relé, ktoré v predvolenom nastavení je nastavené ako poplachové relé. Relé môže byť naprogramované pre rôzne druhy iných aplikácií ako napríklad štartovacie relé pre generátor.

  Vysoký štartovací výkon

Potrebný na spustenie záťaží, ako sú výkonové meniče pre LED lampy, halogénové lampy alebo elektrické náradie.

  1 AC vstup a 1 AC výstup

Multiplus je vybavený jedným AC vstupom (pre rozvodnú sieť, alebo generátor) a jedným AC výstupom. AC výstup je vybavený funkciou, ktorá zaistí dodávky energie bez prerušenia. Multiplus prevezme napájanie pripojených spotrebičov v prípade výpadku siete alebo generátora. To sa deje tak rýchlo (menej ako 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú aj naďalej fungovať bez prerušenia.

Ak Multiplus pracuje v ostrovnom režime, teda bez externého zdroja, berie všetku energiu z batérie, prípadne z pripojeného solárneho regulátora. Akonáhle pripojíme na AC vstup externý zdroj (rozvodnú sieť, alebo generátor), potom budú spotrebiče napájané z externého zdroja a súčasne bude MultiPlus nabíjať batériu.

  Režim dohľadu "Search"

Ak je režim "Search zapnutý, spotreba energie meniča pri chode naprázdno sa zníži o cca. 70%. V tomto režime sa MultiPlus vypne v prípade nulového, alebo veľmi nízkeho zaťaženia. Následne sa každé dve sekundy na krátku dobu zapína. Ak výstupný prúd prekročí nastavenú úroveň, menič sa automaticky zapne a bude pokračovať v činnosti.

  Štvorstupňové nabíjanie adaptívnou nabíjačkou a dvoma výstupmi pre nabíjanie batérie

Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu batérie, a pridáva štvrtú fázu dobíjanie - udržiavacie nabíjanie. Okrem tohto, MultiPlus môže nabíjať druhú batériu pomocou nezávislého výstupu dobíjania určeného napr. pre štartovacie batérie generátora.

Pre nastavenie parametrov a pre zobrazenie aktuálneho stavu jednotky sa používa PC komunikačné rozhranie MK2.2b RS485 s RS232.

Softvér pre nastavenie meniča MultiPlus si môžete stiahnuť tu

Ovládače k rozhraniu MK2-USM si môžete stiahnuť tu.

  Video