Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Batériové čidlo pre bezdrôtové monitorovanie Victron Energy Smart Battery Sense

Doprava zdarma

Batériové čidlo pre bezdrôtové monitorovanie Victron Energy Smart Battery Sense

Bezdrôtové čidlo k batérii odovzdáva informácie pomocou Bluetooth. Údaje o napätí a teplote batérie pre váš Smart MPPT regulátor.
Produkt nie je dostupný
Výrobca: Victron Energy

Popis produktu

Náhradou za tento produkt je Batériové čidlo Victron Energy Smart do 10m


Batériové čidlo pre bezdrôtové monitorovanie Victron Energy VE.Smart Networking 

VE.Smart je bezdrôtová sieť (VE.Smart Networking), ktorá umožňuje výmenu informácií medzi niektorými produktmi spoločnosti Victron Energy. Jedná sa o bezdrôtovú technológiu využívajúcu technológiu Bluetooth Smart.

Môžete použiť VE.Smart bezdrôtovú sieť pre pripojenie vzdialeného "Smart" batériového snímača k Vášmu MPPT solárnemu regulátoru, alebo pripojte do bezdrôtovej siete monitor batérie radu BMV.
MPPT regulátor prijíma informácie o napätí a teplote batérie a tieto údaje použije k optimalizácií / kompenzácií parametrov nabíjania. To zvýši účinnosť nabíjania a predĺži životnosť batérie.

  Snímanie napätia a teploty

 • Údaje o napätí batérie sa používajú na kompenzovanie poklesu napätia batérie, ktoré vznikne vďaka stratám na kabeláži. Tým je zaistené, že je batéria nabitá presným napätím, tak ako je nakonfigurované v nabíjačke - namiesto mierne nižšieho napätia kvôli odporu v kabeláži.
   
 • Údaje o teplote batérie sa používajú pre nastavenie nabíjacích napätí. Keď je olovená batéria studená, obvykle potrebuje vyššie nabíjacie napätie. Naopak pri vysokej teplote potrebuje nižšie nabíjacie napätie. U lítiových batérií zostáva nabíjacie napätie rovnaké pri všetkých teplotách (iba ak nie je príliš studená: pri teplote pod 5°C musí byť nabíjanie lítiovej batérie zastavené, aby nedošlo k jej poškodeniu a degradácii). 

  Produkty podporujúce VE.Smart Networking

 • BMV-700 - potrebné zakúpiť Bluetooth dongle a dokáže snímať napätie
 • BMV-702 - potrebné zakúpiť Bluetooth dongle a dokáže snímať napätie a aj teplotu
 • BMV-712  - nie je potrebné zakúpiť Bluetooth dongle a dokáže snímať napätie a aj teplotu
 • SmartSolar MPPT regulátory - nie je potrebné zakúpiť Bluetooth dongle a  používa prijaté dáta senzorov pre optimalizáciu nabíjanie
 • BlueSolar MPPT regulátory - je potrebné zakúpiť Bluetooth dongle a  používa prijaté dáta senzorov pre optimalizáciu nabíjanie

Staršie verzie Victron Energy hardvéru nepodporujú sieť VE.Smart Networking. Zoznam starších nekompatibilných produktov:

 • VE.Direct Bluetooth Smart dongle
 • SmartSolar MPPT regulátory 150/85, 150/100, 250/85, 250/100

  Obmedzenie

 • Maximálny počet zariadení, ktoré možno pripojiť v jednej sieti je 25.
 • Sieť VE.Smart je určená pre malé systémy, ktoré nemajú zariadenie Venus GX, alebo Color Control GX.
 • V systémoch, ktoré majú zariadenia Venus alebo CCGX sieť VE.Smart nepoužívajte.
 • Rozsah vysielača bude zhodný s rozsahom Bluetooth, ktorý máte pri pripojení produktov k VictronConnect.

  Konfigurácia

1) Odporúčame najprv nakonfigurovať batériové čidlo alebo BMV a potom do tejto siete pridať jeden, alebo viac solárnych MPPT regulátorov.

2) Nastavte batériové čidlo Smart Battery Sense alebo BMV. Otvorte aplikáciu VictronConnect, pripojte zariadenie a prejdite do časti Nastavenia (Settings) a vyberte VE.Smart Networking.

Aplikácia Victron Connect: https://www.victronenergy.com/support-and-downloads/software#victronconnect-app

Manuál Victron Connect: https://www.victronenergy.com/live/victronconnect:start

3) Kliknite na možnosť Vytvoriť sieť (Create Network) a zadajte názov. Kliknite na tlačidlo Uložiť (Save) a počkajte, kým sa nezobrazí "OK"

4) Pripojte solárny MPPT regulátor k sieti. Vráťte sa späť a prejdite na solárny MPPT regulátor, potom kliknite na Nastavenie (Settings) a následne na príkaz VE.Smart Networking a potom kliknite na položku Pripojiť existujúci (Join Existing). Teraz vyberte sieť, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcom kroku. Počkajte, až sa zobrazí "OK".​

5) Overenie funkcie. Keď všetko funguje v poriadku, potom uvidíte, že stránka VE.Smart Networking prijíma dáta zo solárneho regulátora. Tiež ikona siete sa zobrazí na hlavnej stránke

  Video

  Na stiahnutie

Parametre

Technické parametre

Výrobca Victron Energy
Výrobca Victron Energy
Potrebujete poradiť od odborníka?