Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Prečo si vybrať solárny panel?

Obnoviteľnosť – Slnko je nekonečný zdroj. Nemožno ho vyťažiť ako ropu. Slnečné lúče sa ako zdroj energie môžu využívať nekonečne a nemusíte sa báť zdražovania energii.

Nezávislosť – Vďaka solárnym panelom viete napájať chatu tam kde by bola elektrická sieť drahá alebo až nemožná

Udržateľnosť – Solárne panely znižujú záťaž na životné prostredie. V časoch kedy dávame našemu životnému prostrediu zabrať ľudia preferujú zelenejšie riešenia ako sú napríklad solárne panely.

Zvýšenie hodnoty chaty – Nehnuteľnosti vybavené solárnymi panelmi sa predávajú o 3.47% drahšie ako nehnuteľnosti bez solárnej energie. Off-grid (ostrovné) solárne systémy takisto umožnia kúpu cenovo dostupných pozemkov ktoré sú v odľahlej lokalite bez zapojenia elektrickej siete.

Koľko panelov budem potrebovať?

Najdôležitejšie je vedieť približnú dennú spotrebu vo Wh. Potom túto dennú spotrebu porovnať s priemernou dennou výrobou našich solárnych zostáv. Priemerná denná výroba je v popise produktu. Táto hodnota by mala byť 1,5 násobok vašej spotreby.

Príklad spotreby na chate

-Televízor LED 24" 12V 120Wh (6 hodín používania)

-Nabíjanie mobilu/tabletu 6Wh (1 hodina nabíjania)

-Chladnička 125l A++ 250Wh/deň

-Nabíjanie notebooku 60 Wh (1 hodina nabíjania)

Celkovo 436Wh za deň

Technológia článku solárneho panela

Monokryštalický panel – najefektívnejší, odolný, zaberá menej miesta ale zväčša sú drahšie

Polykryštalický panel – cenovo dostupnejší, odolný a dostupný vo väčších hodnotách Watt

Amorfný panel – menej efektívny ako kryštalické panely ale produkujú energiu na miestach kde môže dochádzať čiastočnému zatieneniu panela, sú drahšie a veľmi odolné

Účinnosť

Hodnota účinnosti solárnych panelov vyjadruje koľko slnečného svetla vie daný solárny panel previesť na využiteľnú elektrickú energiu. Pri výbere efektívneho solárneho panela je prijateľný rozsah 15% až 22% účinnosti.

Viac účinné solárne panely môžu byť drahšie, to však umožňuje využiť 20 panelov namiesto 24 so zachovaním rovnakého výstupu. Ak máte obmedzené miesto na inštaláciu solárneho systému, viac účinný solárny panel vám pomôže ušetriť miesto.

Záruka

Záruku pri solárnych panelov rozdeľujeme do dvoch skupín

  • Záruka na výkon

  • Záruka na výrobok

Záruka na výkon zaručuje vyprodukovanie elektrickej energie pri akceptovateľnej percentuálnej hodnoty. Štandardná záruka na výkon zaručuje že solárny panel vyprodukuje pri najmenšiom 80% výkonu po 30. rokoch.

Ak kúpite 300W solárny panel po 30 rokoch by mal vyprodukovať najmenej 240W.

Záruka na výrobok vás chráni proti defektom produktu a ďalších problémov s panelmi.

Ak máte záujem o solárnu energiu na chate, kliknite na tlačítko nižšie