Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Prečo si vybrať solárny panel?

Obnoviteľnosť – Slnko je nekonečný zdroj. Nemožno ho vyťažiť ako ropu. Slnečné lúče sa ako zdroj energie môžu využívať nekonečne a nemusíte sa báť zdražovania energii.

Ušetrenie peňazí – Kúpa solárnych panelov je ako predplatiť si elektrické účty na 30 rokov (dĺžka záruky solárneho panelu). Solárna energia pri dobrom zapojení môže znížiť účet za elektrinu na 0€

Nezávislosť – Ak žijete v odľahlej oblasti zapojenie elektriky môže byť veľmi drahé až nemožné. Solárne panely vyprodukujú elektrickú energiu tam kde sa neviete napojiť do elektrickej siete.

Udržateľnosť – Solárne panely znižujú záťaž na životné prostredie. V časoch kedy dávame našemu životnému prostrediu zabrať ľudia preferujú zelenejšie riešenia ako sú napríklad solárne panely.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti – Nehnuteľnosti vybavené solárnymi panelmi sa predávajú o 3.47% drahšie ako nehnuteľnosti bez solárnej energie. GridFree solárne systémy takisto umožnia kúpu cenovo dostupných pozemkov ktoré sú v odľahlej lokalite bez zapojenia elektrickej siete.

Koľko panelov budem potrebovať?

Najdôležitejšie je vedieť výkon solárneho panelu, napríklad môžete mať 3 panely po 100W ktoré sa rovnajú 300W výstupu alebo iba jeden panel s výkonom 300W. Prvým krom je preto zistiť koľko energie (kWh) mesačne spotrebujete.Túto informáciu nájdete na elektrickom účte alebo vďaka meračom spotreby. Na základe vášho využitia elektrickej energie si zvolíte počet a výkon panelov.

Cena za Watt

Cena za Watt je najužitočnejší údaj pri kúpe najvýhodnejšieho solárneho panelu.
Napríklad v čase písania článku solárny panel Amerisolar 285Wp pri cene 129,90€ stojí 0,45€ za Watt. V porovnaní so solárnym panelom Victron Energy 175Wp pri cene 125,99€ stojí 0,71€ za Watt.

Pre najvýhodnejšiu cenu solárneho panelu vydeľte cenu solárneho panelu výkonom (Wp) aby ste správne ohodnotili solárny panel.

Technológia článku solárneho panela

Monokryštalický panel – najefektívnejší, odolný, zaberá menej miesta ale zväčša sú drahšie

Polykryštalický panel – cenovo dostupnejší, odolný a dostupný vo väčších hodnotách Watt

Amorfný panel – menej efektívny ako kryštalické panely ale produkujú energiu na miestach kde môže dochádzať čiastočnému zatieneniu panela, sú drahšie a veľmi odolné

Účinnosť

Hodnota účinnosti solárnych panelov vyjadruje koľko slnečného svetla vie daný solárny panel previesť na využiteľnú elektrickú energiu. Pri výbere efektívneho solárneho panela je prijateľný rozsah 15% až 22% účinnosti.

Viac účinné solárne panely môžu byť drahšie, to však umožňuje využiť 20 panelov namiesto 24 so zachovaním rovnakého výstupu. Ak máte obmedzené miesto na inštaláciu solárneho systému, viac účinný solárny panel vám pomôže ušetriť miesto.

Záruka

Záruku pri solárnych panelov rozdeľujeme do dvoch skupín

  • Záruka na výkon

  • Záruka na výrobok

Záruka na výkon zaručuje vyprodukovanie elektrickej energie pri akceptovateľnej percentuálnej hodnoty. Štandardná záruka na výkon zaručuje že solárny panel vyprodukuje pri najmenšiom 80% výkonu po 30. rokoch.

Ak kúpite 300W solárny panel po 30 rokoch by mal vyprodukovať najmenej 240W.

Záruka na výrobok vás chráni proti defektom produktu a ďalších problémov s panelmi.

Najlepšie panely na trhu

Podobné články