Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Solárne panely sa stávajú stále populárnejším riešením pre rodinné domy. Ich schopnosť premieňať slnečnú energiu na elektrickú energiu poskytuje ekologickú a udržateľnú alternatívu k tradičným zdrojom energie. Ak ste sa rozhodli investovať do solárneho systému pre váš rodinný dom, správny výber solárneho panela je kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvní efektivitu a výkon vášho systému. Existuje však množstvo faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere najvhodnejšieho riešenia pre vaše potreby.

Prečo si vybrať solárny panel?

♻️

Obnoviteľnosť

Slnko je nekonečný zdroj. Nemožno ho vyťažiť ako ropu. Slnečné lúče sa ako zdroj energie môžu využívať nekonečne a nemusíte sa báť zdražovania energií.

💰

Ušetrenie peňazí

Kúpa solárnych panelov je ako predplatiť si elektrické účty na 30 rokov (dĺžka záruky solárneho panelu). Solárna energia pri dobrom zapojení môže znížiť účet za elektrinu na 0€.

🕊

Nezávislosť

Ak žijete v odľahlej oblasti zapojenie elektriky môže byť veľmi drahé až nemožné. Solárne panely vyprodukujú elektrickú energiu tam kde sa neviete napojiť do elektrickej siete.

🛠️

Udržateľnosť

Solárne panely znižujú záťaž na životné prostredie. V časoch kedy dávame našemu životnému prostrediu zabrať ľudia preferujú zelenejšie riešenia ako sú napríklad solárne panely.

📈

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti

Nehnuteľnosti vybavené solárnymi panelmi sa predávajú o 3.47% drahšie ako nehnuteľnosti bez solárnej energie. GridFree solárne systémy takisto umožnia kúpu cenovo dostupných pozemkov ktoré sú v odľahlej lokalite bez zapojenia elektrickej siete.

Koľko panelov budem potrebovať?

Najdôležitejšie je vedieť výkon solárneho panelu, napríklad môžete mať 3 panely po 100W ktoré sa rovnajú 300W výstupu alebo iba jeden panel s výkonom 300W. Prvým krom je preto zistiť koľko energie (kWh) mesačne spotrebujete.Túto informáciu nájdete na elektrickom účte alebo vďaka meračom spotreby. Na základe vášho využitia elektrickej energie si zvolíte počet a výkon panelov.

Solárne panely cena za Watt

Cena za Watt je najužitočnejší údaj pri kúpe najvýhodnejšieho solárneho panelu.

Pre najvýhodnejšiu cenu solárneho panelu vydeľte cenu solárneho panelu výkonom (Wp) aby ste správne ohodnotili solárny panel.

Technológia článku solárneho panela

Monokryštalický panel

 • Najefektívnejší

 • Odolný

 • Zaberá menej miesta

 • Zväčša drahší.

Polykryštalický panel

 • Cenovo dostupnejší

 • Odolný

 • Dostupný vo väčších hodnotách Watt

Amorfný panel

 • Menej efektívny ako kryštalický

 • Produkuje energiu na miestach, kde môže dochádzať čiastočnému zatieneniu panela

 • Veľmi odolný

 • Drahší

Účinnosť

Hodnota účinnosti solárnych panelov vyjadruje, koľko slnečného svetla vie daný solárny panel previesť na využiteľnú elektrickú energiu. Pri výbere efektívneho solárneho panela je prijateľný rozsah 15% až 22% účinnosti.

Viac účinné solárne panely môžu byť drahšie, to však umožňuje využiť 20 panelov namiesto 24 so zachovaním rovnakého výstupu. Ak máte obmedzené miesto na inštaláciu solárneho systému, účinnejší solárny panel vám pomôže ušetriť miesto.

Záruka

Záruku pri solárnych panelov rozdeľujeme do dvoch skupín:

• Záruka na výkon

• Záruka na výrobok

Záruka na výkon zaručuje vyprodukovanie elektrickej energie pri akceptovateľnej percentuálnej hodnote. Štandardná záruka na výkon zaručuje že solárny panel vyprodukuje pri najmenšiom 80% výkonu po 30. rokoch.

Ak kúpite 300W solárny panel po 30 rokoch by mal vyprodukovať najmenej 240W.

Záruka na výrobok vás chráni pred defektami produktu a ďalšími problémami s panelmi.

Pri správnom výbere solárneho panelu môžete dosiahnuť maximálnu účinnosť a výkon vášho solárneho systému, čo vám umožní nielen šetriť peniaze na dlhú dobu, ale aj prispieť k ochrane životného prostredia. Pokiaľ máte problém vybrať si tie najlepšie solárne panely pre vašu strechu, poraďte sa s odborníkmi na fotovoltaiku!