Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Ako si vybrať správneho inštalatéra a dodávateľa fotovoltického systému?

Prechod na solárnu energiu je najlepšia voľba pre šetrenie a životné prostredie ale celkový proces sa môže zdať zložitý. Preto je profesionalita inštalácie fotovoltiky pre celkový úspech a váš pokoj v duši kľúčová. Ako si teda vybrať kvalifikovaného, certifikovaného a skúseného inštalatéra, ktorý používa len kvalitné solárne panely?

 Najzákladnejší je v tomto prípade prieskum, prípadne komunikácia s viacerými inštalatérmi. Uvádzame vám niekoľko dôležitých faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, keď sa vydáte na cestu za solárnou energiou:

Povolenia

Certifikácie priemyselného štandardu sa udeľujú prostredníctvom organizácií, ako je SAPI (Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu). Uistite sa, že inštalatér, ktorého si vyberiete, má osvedčenie oprávňujúce inštaláciu fotovoltických systémov (odbornú prípravu elektrotechnikov). 

Transparentnosť

O práci, ktorá sa robí na vašom dome, by ste mali mať úplný a konzistentný prehľad. Váš inštalačný technik by vás mal o každom procese vopred informovať a mal by byť ochotný kedykoľvek odpovedať na všetky vaše otázky. Príkladom transparentnej a odbornej činnosti je vedenie montážneho denníka a odovzdávacieho protokolu.

Dôveryhodnosť a odbornosť

Nájdite si inštalatérov, ktorí majú skúsenosti s inštaláciou solárnych zariadení a sú oboznámení so všetkými aspektmi procesu. Dôležité je aj preverenie, či firma disponuje aj vlastným revíznym technikom s osvedčením a projektantom. 

Opýtajte sa ich, ako dlho podnikajú a koľko solárnych systémov už doteraz nainštalovali. Ďalšími otázkami by mohli byť napr.:

Aké moduly používajú a prečo? Aké informácie vám môžu poskytnúť o krytí v rámci záruky, ak sa po inštalácii vyskytne problém s komponentom alebo energetickým systémom?

Profesionáli zo spoločnosti Ecoprodukt disponujú dlhoročnou praxou, skúsenosťami a sú vlastníkmi certifikátov a osvedčení. 

Riešenie strechy

Dôležitým faktorom správnej a efektivnej elektrárne je uloženie panelov s minimalizovaním tieňov a prekážok.

Preto je dôležité aby aj strechári rozumeli fungovaniu systému a priincípom spájania panelov. Naši inštalatéri sú vyškolení vždy sa snažia aj priamo na streche nájsť optimálne riešenie a montáž fotovoltiky preto môže byť jednoduchšia ako sa zdá.

Reputácia a referencie

Vykonajte náležitú pozornosť čítaniu online recenzií od klientov daného inštalatéra. Inštalatéri, o ktorých uvažujete, by vás mali vedieť nasmerovať na predchádzajúcich klientov, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti. 

Portfólio

Uistite sa, že solárny systém je precízne prispôsobený vášmu objektu, potrebám a v konečnom dôsledku aj stavu vašej strechy. Profesionálna spoločnosť vám dokáže pomôcť vybrať a namontovať systém na mieru.

Pokiaľ sa rozhodujete o najvhodnejšom riešení, neváhajte navštíviť nášho sprievodcu fotovoltickou elektrárňou, ktorý vám môže niekoľko otázok zodpovedať vopred.

Porozprávajte sa s priateľmi a susedmi 

Ak máte pochybnosti o tom, komu vlastne na preplnenom trhu dôverovať, oslovte ľudí, o ktorých viete, že prešli na solárnu energiu a získajte od nich, čo najviac informácií.

Niekedy je priamy kontakt z prvej ruky dôvernejšou recenziou.

Ceny

Inštalatéri mávajú za rovnakú prácu rôzne sadzby, preto je dôležité porovnávať cenové ponuky. Najskúsenejší dodávatelia navrhnú systém aj s fotodokumentáciou a poskytnú cenový návrh na základe veľkosti vášho domu, spotreby energie a ďalších faktorov. Rovnako by mali byť schopní poradiť vám ohľadom možností dotácie na fotovoltiku

Pokiaľ premýšľate o najlepších možnostiach prechodu na fotovoltiku a najvhodnejšej inštalácii systému, neváhajte nakuknúť do našej poradne, či nás priamo kontaktovať

Energetická nezávislosť rýchlo a jednoducho

0%