Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Úsporné radiátorové fólie RADFLEK - v balení 3ks

Úsporné radiátorové fólie RADFLEK - v balení 3ks

Radflek je energeticky najúčinnejšia úsporná radiátorová fólia na trhu, ktorá odráža minimálne 95% tepelnej energie vyžarovanej zo zadnej časti vášho radiátora.
BoxSkladom > 50 ks: Môže byť u vás 5. – 6. 3.
28,95 €s DPH
Výrobca: Radflek
ID: #1465

Popis produktu

Úsporné radiátorové fólie Radflek - v balení 3ks

Jednoduchá inštalácia

Znižuje tepelné straty až o 45%

Ekonomická návratnosťRadflek fólie

Nevykurujte ulicu ale šetrite na energiách a teple vo svojej domácnosti.

Radflek je energeticky najúčinnejšia úsporná radiátorová fólia na trhu, ktorá odráža minimálne 95% tepelnej energie vyžarovanej zo zadnej časti vášho radiátora.

Ako si fóliu nainštalovať? Pustite si tento video návod!

 
 

Výhody


Znižuje tepelné straty až o 45%

Chráni životné prostredie

môže sa inštalovať aj za rebrový radiátor

Minimálna životnosť fólie je 60 rokov

Jednoduchá inštalácia do 5 minút, nemusíte platiť žiadnu špecializovanú firmuNepotrebujete odstrániť radiátory, Radflek fóliu stačí zavesiť za radiátor

Nie je potrebné nič prilepovať na stenu či radiátor

Po zavesení za radiátor fóliu nie je vidno


Obsah balenia

3 kusy fólie s rozmermi 60 x 120 cm 

12 kusov držiakov pre uchytenie fólie za radiátory v rozmere 30 x 1,8 cm

2 ks lepiace pásky 60 x 5 cm (pre radiatory dlhšie ako 120cm)


Veľká výhoda fólií Radflek, oproti bežným fóliám na trhu je, že fólie Radflek nie sú trvalo pripevnené alebo prilepené na stenu, či radiátor. Časom sa totiž v každej domácnosti začne usadzovať prach a ten na fóliách spôsobuje znižovanie odrazivosti tepla. Fóliu Radflek môžete kedykoľvek vytiahnuť a očistiť od prachu. Tým zaistíte dlhodobú a vysokú odrazivosť tepla.


Princíp

Radiátor produkuje teplo do všetkých smerov v miestnosti. Viac ako 40% tepla sa stratí v studenej stene za radiátorom. Ak vložíte medzi radiátor a studenú stenu energeticky úsporné radiátorové fólie Radflek, minimálne 95% tepla sa odrazí späť do miestnosti.

Teplo, ktoré sa začne odrážať späť do miestnosti, zapríčiní rýchlejšie vykúrenie miestnosti na vami požadovanú teplotu a tak dôjde k zníženiu spotreby tepla a k úspore peňazí.

Fólie sú vyrobené zo sedemvrstvového materiálu, ktorý sa nazýva Eco - Brite®, čo je unikátna laminátová hliníková fólia so špeciálne upraveným dlhotrvácnym povrchom, ktorý zabraňuje oxidácii a udržuje vysokú odrazivosť fólie. Hrúbka fólie je 125 mikrónov.

Energeticky úsporné radiátorové fólie Radflek sú oveľa účinnejšie, ako obyčajné kuchynské (potravinárske) hliníkovej fólie, pretože tie nie sú laminátové a nemajú sedem vrstiev.


 

Fólie Radflek odolné voči roztrhnutiu do hmotnosti 250kg. Kuchynské (potravinárske) fólie sa ľahko roztrhnú, majú nízku odrazivosť a po krátkom čase oxidujú.

Boli testované britskou organizáciou BBA (British Board of Agrémen) a inštitúciou BRE (The Building Research Establishment).

Z výsledkov testov bolo potvrdené, že fólia Radflek vám ušetrí 45% nákladov za vykurovanie.

BBA taktiež certifikovala a potvrdila, že fólie Radflek sú vyrobené z materiálu s minimálnou životnosťou 60 rokov.

Inštalácia 


Inštalácia energeticky úsporných radiátorových fólií Radflek je jednoduchá a zvládnete ju úplne sami za 5 minút.

Nemusíte platiť žiadnu špecializovanú firmu a nemusíte ani odstrániť radiátory.

Radflek fóliu stačí zavesiť za radiátor. Nie je potrebné nič prilepovať na stenu či radiátor, neutrácate tak peniaze za lepidlá, rezačky a ďalšie nástroje.

Po zavesení za radiátor fóliu nie je vidno a tak nie je narušený dizajn vášho domova.Ekonomická návratnosť len 6 mesiacov


Na nasledujúcom obrázku je zobrazená termovízna snímka z vonkajšej strany domu.

Z obrázku je viditeľné, že pod obidvoma oknami je umiestnený radiátor.
Za radiátorom pod pravým oknom je použitá energeticky úsporná fólia Radflek.

Za radiátorom pod ľavým oknom nie je použitá fólia Radflek a je vidno, že cez túto stenu dochádza k väčším tepelným stratám, než cez stenu pod pravým oknom.

Ekonomická návratnosť investície je jedna vykurovacia sezóna (cca 6 mesiacov – závisí to od druhu zateplenia budovy, dĺžky vykurovacej sezóny a od zdrojov vykurovania). 

Oproti bežným fóliám na trhu, odrazivosť tepla tejto fólie s postupom času dramaticky neklesá.

Patentované úsporné fólie Radflek sú ocenené nezávislým testom Energy Saving Trust. Prísne kritériá toho nezávislého testu poskytujú domácnostiam istotu, že používajú produkt, ktorý im nielenže ušetrí peniaze na účtoch za energie, ale taktiež prispeje k zníženiu negatívnych vplyvov na životné prostredie.

Vyrobené vo Veľkej Británii

Parametre

Technické parametre

Výrobca Radflek
Výrobca Radflek
Potrebujete poradiť od odborníka?