Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

MPPT solárny regulátor EPsolar 60VDC 10A DuoRacer 12/24V

Doprava zdarma

MPPT solárny regulátor EPsolar 60VDC 10A DuoRacer 12/24V

MPPT regulátor DuoRacer je určený na nabíjanie dvoch batérií, vhodný pre karavany, lode a iné. Napätie panelov až 60 V, maximálny nabíjací prúd 10A. Batérie 12 / 24V, FV max 130 / 260Wp.
BoxDostupné : Môže byť u vás 7. – 8. 3.
71,90 €s DPH
Výrobca: EPsolar
ID: #85366

Popis produktu

MPPT solárny regulátor EPsolar 60VDC 10A DuoRacer 12/24V

Regulátor pracuje ako menič, to znamená, že vyššie vstupné napätie a nižšia prúd dokáže spracovať na nižšie napätie / zvýšiť prúd a to s vysokou účinnosťou. Môžeme teda použiť prakticky akýkoľvek solárny panel.


MPPT regulátor nabíjania DuoRacer DR1206N-DDS je určený na nabíjanie dvoch batérií - palubné aj štartovacie (znázornených ako BATT1 a BATT2) v solárnom systéme.

Tento regulátor podporuje niekoľko typov hlavných batérií (BATT1), vrátane uzavretých, gélových, zaplavených, LiFePO4 a Li-NiCoMn batérií, ktoré sú vhodné pre RV, karavany, lode atď.

Zariadenie automaticky rozpozná napätie systému batérie štartéra (BATT2) a po splnení podmienok sa batéria dobije.

Hlavné funkcie

Technológia monitorovania bodu maximálneho výkonu s extrémne rýchlou sledovacou rýchlosťou a účinnosťou sledovania viac ako 99,5%

 Pokročilý algoritmus riadenia MPPT pre minimalizáciu straty rýchlosti a straty času MPP

 Širší rozsah prevádzkového napätia MPP pre zlepšenie využitia FV modulu

 Funkcia automatického riadenia nabíjania a obmedzenie nabíjacieho prúdu (BATT1)

 Vysoko kvalitná a nízka miera zlyhania komponentov ST, TI a Infineon pre zaistenie životnosti produktu

 Digitálne riadenie obvodu adaptívneho trojstupňového nabíjacieho režimu pre zvýšenie životnosti BATT1

 Typ BATT1 možno nastaviť pomocou LED / LCD

 Pokiaľ po dlhú dobu nedochádza k nabíjaniu a FV pole má nízke napätie (FV <5V), regulátor prejde do režimu nízkej spotreby

 100% nabíjanie a vybíjanie v prevádzkovom teplotnom rozsahu

 Riadiaci signál AES pre chladničku do auta

 Štandardný protokol Modbus a komunikačný port RS485 (5V / 200 mA).


 
 

MPPT

Solárny regulátor DuoRacer je vybavený najnovšou technológiou MPPT (Maximum PowerPoint Tracking) - sledovanie bodu maximálneho výkonu s prepracovaným algoritmom sledovania, kedy solárny modul pracuje pri ideálnom napätí, ktoré solárny modul môže produkovať pri čo najvyššom dostupnom výkone. Pri porovnaní s klasickým regulátorom PWM zvyšuje technológia MPPT účinnosť nabíjania o cca 30%.
 
Maximálny nabíjací výkon do batérie tohto modelu je 10A čo zodpovedá výkonu panela 130 Wp ak máte 12V batériu, alebo 260 Wp ak máte 24V batériu. V prípade že bude panel dávať vyšší výkon, potom ho regulátor len obmedzí na svoj nominálny max. Výkon. Výkon FV panelov nesmie byť vyššia ako 1,5 násobok nominálneho výkonu regulátora - teda 190Wp resp. 390Wp!

Upozornenie: Solárne panely môžete prepájať do série, ich výstupné napätie na prázdno označované ako Voc však nesmie nikdy prekročiť hodnotu napätia na prázdno Voc 60V - prekročení tejto hodnoty regulátor trvale poškodia (tu je nutné zohľadniť to, že s klesajúcou okolitou teplotou rastie napätie solárneho panelu a hodnota Voc uvedená v parametroch solárneho panelu je pri 25C). Preto neodporúčame, aby hodnota uvedeného Voc prekračovala 45V).

Podrobné informácie k DuoRacer nájdete v priloženom manuáli.

Parametre

Technické parametre

Výrobca EPsolar
Výrobca EPsolar
Potrebujete poradiť od odborníka?