Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Solárny ohrev vody A-Z WATER INVERTER

Doprava zdarma

Solárny ohrev vody A-Z WATER INVERTER

Optimálne ekonomické a technické riešenie pre napájanie bojlera priamo z fotovoltaiky.
BoxSkladom 3 ks: Môže byť u vás 6. – 7. 3.
539,00 €s DPH
Výrobca: AZTraders
ID: #88063

Popis produktu

A-Z WATER INVERTER solárny ohrev vody

Ohrev vody z fotovoltiky A-Z WATER INVERTER ponúka efektívne priame napájanie bojlera zo slnka bez nutnosti veľkej, ťažkej a drahej technológie. Zariadenie podľa nastaveného režimu napája priamo bojler z produkcie solárnych panelov bez zbytočných strát.

Pre optimálnu efektivitu je výkon z panelov spracovávaný cez MPPT, čím je zaručený optimálny pracovný bod a najvyššia efektivita výroby elektrickej energie. Vzhľadom na to, že je bojler v podstate čisto ohmická záťaž, je výkon spracovávaný prakticky od prvého vyrobeného wattu (> 50W produkcie) energie z panelov priamo do teplej vody.

S ohľadom na univerzálnosť použitia je výstupné napätie striedavé o frekvencii siete, tým odpadá nutnosť použitia špeciálnych bojlerov pre jednosmerné napájanie. Jednotka je koncipovaná pre vstupné napätie 120 až 400 V DC s ohľadom na prevádzkové napätie vykurovacej patróny bojlera.

Jednotka nepotrebuje prívod HDO signálu, môže byť spínaná priamo ako spotrebič (bojler). Jednotka je samozrejme opatrená istením na DC strane a odpojovačom.

V praxi je optimálna kombinácia štyroch až piatich panelov s výkonom 450-550 W na panel s bojlerom na 230 V. K jednotke je dodávané čidlo teploty vďaka ktorému je možné nastaviť konečnú teplotu pre nahrievanie z FVE alebo HDO, podľa režimu funkcie.

3 funkcie

  • FVE: bojler je ohrievaný iba z FV panelov

  • Sieť: bojler je ohrievaný iba sieťou (možno využiť ako HDO)

  • AUTO: automatické prepínanie medzi FV a sietí s prioritou FV ohrevu (možno kombinovať s HDO)

Zariadenie v režime AUTO má prioritu napájať bojler z FVE (pokiaľ je napätie na paneloch), pokiaľ nie je prítomné napätie z FVE, nahrieva sa bojler z HDO/siete na nastavenú teplotu (tá môže byť v rozmedzí medzi 30-70 stupňami, odporúčame nastaviť na 40 stupňov) do teploty poistného termostatu (na bojleri) kde je cca 70 stupňov sa nahrieva iba z FVE.

Do šachty bojlera sa zo zariadenia umiestni snímač teploty (zariadenie bude mať na sebe koliesko s nastavením teploty z boku a koliesko na nastavenie režimu – AUTO/FVE/Sieť).

Pokiaľ je ovládaný bojler cez HDO - teda signál HDO spína a rozpína stýkač (napájanie bojlera) - nie je to žiadny problém, naopak - režim sieť alebo dohrev zo siete funguje pri prítomnosti napätia zo siete.

Zariadenie sa pripája na existujúci 1-fázový prívod k bojleru + DC vedeniu od panelov (u existujúcich bojlerov). U novo inštalovaných bojlerov pripravte podľa zvolenej patróny (ideálne kábel CYKY-J 3x2,5) a istič B16/1.

POZOR! Nie je možné použiť u tzv. SMART bojlerov – ktoré majú riadiacu elektroniku (poznajú sa tak, že je na nich display, alebo digitálne hodnoty teploty a v názve majú väčšinou slovo SMART/Chytrý)

DC istenie je v striedači, ale rovnako je nutné doplniť DC rozvádzač (ako u štandardného striedača a vlastne aj akéhokoľvek zariadenia ktoré sa používa jednoúčelovo – s FVE panelmi).