Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Menič Victron Multiplus 24V 1600VA 40A - 16A

Doprava zdarma

Menič Victron Multiplus 24V 1600VA 40A - 16A

Multifunkčný menič MultiPlus C 24/1600 je výkonný DC-AC striedač / invertor / s čisto sínusovým výstupným napätím.
BoxDostupné : Môže byť u vás 21. – 24. 6.
839,90 €s DPH
Výrobca: Victron Energy
ID: #2119

Popis produktu

Multifunkčný menič Multiplus C 24V 1600VA s čisto sínusovým výstupným napätím  

Multifunkčný menič MultiPlus C 24/1600 je výkonný DC-AC striedač / invertor / s čisto sínusovým výstupným napätím, so sofistikovanou adaptívnou nabíjačkou záložných batérií a ultra rýchlym prepínačom slučky napájania / bypassu / do 20ms. Striedač je umiestnený v hliníkovom kompaktnom kryte. Modelového radu sa vyrába o výkone 800VA-5000VA. 

  Záruka výrobcu na menič je 5 rokov!

Meniče Victron sú štandardne v továrenskom nastavení, ktoré je pre máloktorého používateľa vhodné. Nesprávne nastavenie môže viesť k nefunkčnosti systému až k zničeniu batérií. 

Pri kúpe odporúčame obrátiť sa na našu technickú podporu prostredníctvom e-mailu: podpora@ecoprodukt.sk s požiadavkou o profesionálne nastavenie.

Tieto služby pri kúpe u nás poskytujeme zdarma. 

  Technické parametre

  • Napätie: 24V DC
  • Nabíjací prúd max. 40A
  • Rozmery: 375x214x110cm
  • Váha: 10kg
  • Napájanie: 230V AC
  • Výkon: 1200W
  • Špičkový výkon: 2400W, s funkciou PowerAssist až 4600W
  • Odber naprázdno: 3-8W

  Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist a PowerControl

MultiPlus zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného striedavého / AC / zdroja prúdu, napríklad ak máte nižší vstupný istič, alebo nižší výkon zabudovaného meniča. Ak by malo dôjsť k preťaženiu tohto zdroja prúdu, bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd batérie.

V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného výkonu výkonom odoberaným z batérie alebo verejnej siete. Zariadenie teda dokáže na výstupe kombinovať menovitý výkon meniča s menovitým výkonom záložné linky, čo je vhodné obzvlášť v ostrovných elektrárňach.

V kombinácii s možnosťou čisto ostrovnej prevádzky až do určitej úrovne výkonu možno PowerAssist výborne využiť pre plynulý prechod z ostrovného, ​​cez kombinovaný až po sieťovú prevádzku bez prerušenia chodu spotrebičov.

  Neprerušená dodávka striedavého / AC / prúdu (funkcia UPS)

V prípade výpadku alebo poruchy napájacej siete, alebo pri odpojení miestneho napájania alebo záložného generátora, striedač MultiPlus je automaticky aktivovaný a okamžite preberá dodávku energie do pripojenej záťaže. Toto nastáva tak rýchlo / menej ako 20 ms. /, že počítače alebo iné elektronické prístroje pokračujú v činnosti bez prerušenia.

  Virtuálne neobmedzený zdroj elektrickej energie vďaka možnosti paralelného zapojenia

Až 6 striedačov rady MultiPlus môže pracovať paralelne a tým podstatne zvýšiť dodávaný výkon. To celé len prepojením kábla RJ45 UTP (pozri príslušenstvo) a jednoduchým opätovným nastavením meničov (môže vykonať koncový užívateľ). Je možné realizovať aj trojfázové zapojenie.

Prosíme, prečítajte si pozorne katalógový list a manuál, aby ste vedeli, ktoré modely striedačov a akým spôsobom je možné spojiť paralelne a trojfázovo.

  Inteligentné 4 fázové nabíjanie

MultiPlus má zabudovanú inteligentnú nabíjačku, spĺňajúce nbejmodernějšie štandardy a požiadavky na rýchle a bezpečné nabíjanie záložných batérií. Nabíjacie charakteristiky možno upraviť pomocou mikroprepínačov, nabíjač tak možno upraviť na mieru každému typu pripojenej batérie.