Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Menič Victron Multiplus 48V 5000VA sínus

Menič Victron Multiplus 48V 5000VA sínus

Multifunkčný menič MultiPlus 48/5000 je výkonný DC-AC striedač / invertor / s čisto sínusovým výstupným napätím.
BoxDostupné : Môže byť u vás 19. – 22. 7.
1 237,90 €s DPH
Výrobca: Victron Energy
ID: #2123

Popis produktu

Menič Victron Multiplus 48V 5000VA čistý sínus


Multifunkčný menič MultiPlus 48/5000 je výkonný DC-AC striedač / invertor / s čisto sínusovým výstupným napätím, so sofistikovanou adaptívnou nabíjačkou záložných batérií a ultra rýchlym prepínačom slučky napájania / bypassu / do 20ms.

Striedač je umiestnený v hliníkovom kompaktnom kryte. Model nového radu sa vyrába o výkone 800VA-5000VA.

Meniče Victron sú štandardne v továrenskom nastavení, ktoré je pre máloktorého používateľa vhodné. Nesprávne nastavenie môže viesť k nefunkčnosti systému až k zničeniu batérií. 

Pri kúpe odporúčame obrátiť sa na našu technickú podporu prostredníctvom e-mailu: podpora@ecoprodukt.sk s požiadavkou o profesionálne nastavenie.

Tieto služby pri kúpe u nás poskytujeme zdarma. 

  Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist a PowerControl

MultiPlus zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného striedavého / AC / zdroja prúdu, napríklad ak máte nižší vstupný istič alebo nižší výkon zabudovaného meniča. Ak by malo dôjsť k preťaženiu tohto zdroja prúdu, bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd batérie.

V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného výkonu výkonom odoberaným z batérie alebo verejnej siete. Zariadenie teda dokáže na výstupe kombinovať menovitý výkon meniča s menovitým výkonom záložnej linky, čo je vhodné obzvlášť v ostrovných elektrárňach.

V kombinácii s možnosťou čisto ostrovnej prevádzky až do určitej úrovne výkonu možno PowerAssist výborne využiť pre plynulý prechod z ostrovného, ​​cez kombinovaný až po sieťovú prevádzku bez prerušenia chodu spotrebičov.


  Neprerušená dodávka striedavého / AC / prúdu (funkcia UPS)

V prípade výpadku alebo poruchy napájacej siete, alebo pri odpojení miestneho napájania alebo záložného generátora, striedač v MultiPlus je automaticky aktivovaný a okamžite preberá dodávku energie do pripojenej záťaže. Toto nastáva tak rýchlo / menej ako 20 ms. /, že počítače alebo iné elektronické prístroje pokračujú v činnosti bez prerušenia.


  Virtuálne neobmedzený zdroj elektrickej energie vďaka možnosti paralelného zapojenia

Až 6 striedačov radu MultiPlus môže pracovať paralelne a tým podstatne zvýšiť dodávaný výkon. To celé len prepojením káble RJ45 UTP (pozri príslušenstvo) a jednoduchým opätovným nastavením meničov (môže vykonať koncový užívateľ). Je možné realizovať aj trojfázové zapojenie.

Prosíme, prečítajte si pozorne katalógový list a manuál, aby ste vedeli, ktoré modely striedačov a akým spôsobom je možné spojiť paralelne a trojfázovo.


  Inteligentné 4 fázové nabíjanie

MultiPlus má zabudovanú inteligentnú nabíjačku, spĺňajúce nbejmodernějšie štandardy a požiadavky na rýchle a bezpečné nabíjanie záložných batérií. Nabíjacie charakteristiky možno upraviť pomocou mikroprepínačov, nabíjač tak možno upraviť na mieru každému typu pripojenej batérie.


  Ostrovný - OFF-GRID režim pre miesta bez pripojenia k distribučnej sieti

MultiPlus je pripojený k batérii a cez AC1 výstup dodáva energiu spotrebičom. Na AC vstup môžeme napojiť generátor, ktorý môže byť štartovaný aj automaticky na základe požiadavky z MultiPlus alebo ručne.

Akonáhle sa naštartuje generátor, MultiPlus dodáva energiu do AC výstupu 1 a 2 a súčasne nabíja batéria spolu so solárnymi panelmi. Akonáhle sa generátor vypne, potom je energia opäť dodávaná z batérie / solárnych panelov. Jednotka má dva výstupy pre záťaž - prvý výstup je funkčný stále, druhý výstup iba keď beží generátor.


  Hybridný režim HUB1

Tento režim je len pre inštalácie s dostupnou distribučnou sieťou (DS) a tam, kde je požiadavka na maximálne využitie vyrobenej solárnej energie v kombinácii s bežnou DS. Energiu z panelov spracováva MPPT regulátor a energie z DS je použitá iba pri preťažení meniča, alebo pri nedostatku solárnej energie.

Systém môže byť prevádzkovaný s alebo bez dodávky prebytočnej energie do distribučnej siete podľa natavenia. Výhodou tohto robustného riešenia je 100% funkcia i pri blackoute, nízke straty (primárny systém využíva len DC prúd). Odporúčame pre všetky nové inštalácie.


  Hybridný režim HUB2

Tento režim je len pre inštalácie s dostupnou distribučnou sieťou a tam, kde je požiadavka na maximálne využitie vyrobenej solárnej energie.

Na rozdiel od systému HUB1 energiu z panelov spracováva sieťový invertor. Energia z distribučnej siete je použitá iba pri preťažení meniča, alebo pri nedostatku solárnej energie. Systém môže byť prevádzkovaný s alebo bez dodávky prebytočnej energie do distribučnej siete. Pretože je veľká rada rôznych výrobcov sieťových meničov, nie je 100% zaručená funkcie pri blackoute, pretože nie vždy dokáže sieťový menič komunikovať s jednotkou MultiPlus.


  Hybridný režim HUB4

Tento režim je len pre inštalácie s dostupnou distribučnou sieťou, najmä pre doplnenie súčasnej sieťovej FV elektrárne o batérie. Keď systém HUB4 detekuje prebytok solárnej energie, tak ju ukladá do batérií, keď detekuje nedostatok energie, naopak ju z batérií vydáva.

Systém musí byť prevádzkovaný s možnosťou dodávky prebytočnej energie do distribučnej siete. Pri blackoute FV elektráreň nefunguje a MultiPlus napája len kritické spotrebiče a to až do vybitia batérie. Výhodou HUB4 systému je, že výkon jednotky MultiPlus aj batéria je úplne nezávislý od veľkosti FV elektrárne.


  Režim pre mobilné aplikácie - obytné autá, vojenské vozidlá, sanitky

Jednotka MultiPlus sa postará o komplexné riešenie dodávky energie na palube. Akonáhle sa pripojíme k el. prípojke napr. v garáži, jednotka MultiPlus odoberá energiu pre napájanie spotrebičov a súčasne nabíja batériu. Akonáhle odpojíme od prípojky, energia je dodávaná z batérie.


  Technické parametre

  • Napätie: 48V DC
  • Nabíjací prúd max.: 70A
  • Rozmery: 440 x 328 x 240 mm
  • Váha (kg): 30
  • Napájanie: 230V AC
  • Trvalý výstupný výkon pri 25 °C (W): 4000
  • Špičkový výkon (W): 10kW, s funkciou PowerAssist až 23kW
  • Odber naprázdno: 3-8W