Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Menič Victron Quattro 24V 8000VA sínus

Menič Victron Quattro 24V 8000VA sínus

Quattro je sofistikovaná AC-DC nabíjačka akumulátorov a DC-AC striedač (menič, invertor) s dvoma AC vstupmi, čisto sínusovým výstupným napätím a ultra rýchlym prepínačom.
BoxDostupné : Môže byť u vás 21. – 24. 6.
3 369,00 €s DPH
Výrobca: Victron Energy
ID: #2127

Popis produktu

Menič Victron Quattro 24V 8000VA sínus 

Quattro je sofistikovaná AC-DC nabíjačka akumulátorov a DC-AC striedač (menič, invertor) s dvoma AC vstupmi, čisto sínusovým výstupným napätím a ultra rýchlym prepínačom medzi sieťou (generátorom) a akumulátory.

Striedač je umiestnený v hliníkovom kompaktnom kryte. Modelového radu sa vyrába o výkone 3000VA-10000VA.
Záruka výrobcu na menič je 5 rokov!

Meniče Victron sú štandardne v továrenskom nastavení, ktoré je pre máloktorého používateľa vhodné. Nesprávne nastavenie môže viesť k nefunkčnosti systému až k zničeniu batérií.

Pri kúpe odporúčame obrátiť sa na našu technickú podporu prostredníctvom e-mailu: technik@ecoprodukt.sk s požiadavkou o profesionálne nastavenie.

Tieto služby pri kúpe u nás poskytujeme zdarma. 

  Dva AC vstupy

Quattro je vybavené dvoma navzájom nezávislými AC vstupmi (hlavný rozdiel oproti rade MultiPlus) ako sieť a generátor alebo dva generátory. Zariadenie je schopné sa v prípade potreby automaticky pripojiť k zdroju, ktorý je práve k dispozícii.

  Dva AC výstupy

Quattro je štandardne vybavené dvoma AC výstupmi. Hlavným výstup je vybavený funkciou, ktorá zaistí dodávky energie bez prerušenia. Quattro prevezme napájanie pripojených spotrebičov v prípade výpadku siete alebo generátora. To sa deje tak rýchlo (menej než 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú aj naďalej fungovať bez prerušenia.
Druhý výstup je pod napätím len vtedy, keď AC je k dispozícii na jednom zo vstupov quattro. Záťaž, ktorá by rýchlo vybila akumulátory, ako napríklad ohrievač vody, klimatizácia, elektrická rúra je možné pripojiť k tomuto výstupu.

  Prakticky neobmedzený výkon vďaka paralelnej prevádzky

Až 10 jednotiek Quattro môže pracovať paralelne na dosiahnutie vyššieho výkonu. Desať jednotiek Quattro 48/10000/140, napríklad poskytuje až 90 kW / 100kVA výstupného výkonu s nabíjacou kapacitou akumulátorov až 1 400 A.

  Trojfázová prevádzka

Tri jednotky rovnakého modelu môžu byť zostavené do trojfázového výstupu. Ale to nie je všetko: až 10 trojfázových zostáv (spolu teda 30 jednotiek) môže byť paralelne prepojené a poskytnúť tak výstupný výkon až 270 kW / 300 kVA s nabíjacou kapacitou akumulátorov až 4 000 A.

  PowerControl - obmedzenie preťaženia zdroja striedavého (AC) prúdu

Quattro je veľmi silná nabíjačka akumulátorov. Je schopná odoberať veľké množstvo prúdu z generátora alebo siete (až 16 A u každej jednotky modelu 48/5000/70 pracujúce pri 230 V na strane striedavého prúdu). Na každom vstupe striedavého prúdu možno nastaviť limit maximálneho odberu energie na zabránenie preťaženiu zdroja striedavého (AC) prúdu.

  Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist

Povyšuje funkciu PowerControl na ďalšiu úroveň. Zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného striedavého (AC) zdroja prúdu. Ak by malo dôjsť k preťaženiu zdroja prúdu bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd batérie. V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného výkonu pripojeného generátora alebo miestneho napájania (napr. prúdovo obmedzené el. prípojky) výkonom odoberaným z akumulátorov.

  Solárna energia

Striedavý (AC) prúd je k dispozícii aj v prípade zlyhania sieťového zdroja

Quattro môže byť s výhodou využiť v off-grid systémoch so solárnymi panelmi alebo inými alternatívnymi zdrojmi energie.

  Štyri etapy nabíjania adaptívnou nabíjačkou s dvoma výstupmi pre nabíjanie akumulátorov

Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu a typu akumulátora, a pridáva štvrtú fázu udržiavacie nabíjanie. Okrem tohto Quattro umožňuje nabíjať druhý pomocný akumulátor pomocou nezávislého výstupu dobíjanie určeného napr. pre štartovací akumulátor generátora (iba 12 a 24 V modely).

  Technické parametre

  • Pracovné DC napätie: 24V
  • Trvalý AC výkon pri 25 ° C: 8000 VA (nelineárna záťaž, činiteľ výkyvu 3: 1)
  • Trvalý AC výkon pri 25 ° C: 6500 W
  • Maximálny nabíjací DC prúd: 200 A
  • Maximálny odber AC prúdu (zo siete, generátora) 1. vstupu: 100 A
  • Maximálny odber AC prúdu (zo siete, generátora) 2. vstupu: 100 A
  • Rozmery: 470 x 350 x 280 mm
  • Hmotnosť: 45kg