Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V
Doprava zdarma

MPPT regulátor nabíjania Victron Energy SmartSolar 75V 10A

Robustný a rýchly MPPT regulátor pre náročné podmienky s napätím panelov až 75 V, maximálny nabíjací prúd 10 A. Batéria 12 / 24V, FV max. 145/290Wp s plnou zárukou na 5 rokov a integrovaným bluetooth.
BoxSkladom 4 ks: Môže byť u vás 31. 3. – 3. 4.
119,00 €s DPH
Výrobca: Victron Energy
ID: #77241

Popis produktu

Špičkový MPPT regulátor nabíjania SmartSolar 75/10 

MPPT solárne regulátory Victron Energy patria medzi absolútnu svetovú špičku v tomto odbore. Ponúkajú ultra rýchle MPPT sledovanie, ktoré zaisťuje maximálne možné solárne zisky. Najmä pri zatiahnutej oblohe s častou zmenou intenzity svetla sú solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalším MPPT regulátorom
 
Maximálny výkon solárnych panelov je pri 12V systémoch 145 Wp a pri 24V systémoch 290 Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí, ale iba automaticky zredukuje prichádzajúci výkon od panelov na prijateľné hodnoty. Solárny regulátor je továrne prednastavený a nie je zvyčajne potrebné vykonávať zásadné úpravy nastavenia.

Nie je možné skombinovať daný regulátor s optimizérmi, v prípade takejto kombinácie hrozí nenávratné poškodenie regulátora.
 
  Maximálne napätie na prázdno (označované ako Voc) pripojených solárnych panelov nesmie prekročiť hodnotu 75V (pozor: s klesajúcou vonkajšou teplotou rastie napätie solárnych panelov). Maximálny vstupný skratový prúd FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 13A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.
 
Správnu voľbu vášho BlueSolar / SmartSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaického poľa si overte v našom konfigurátore tu.

  Nový rad SmartSolar MPPT regulátorov ponúka vstavaný Bluetooth

Táto nová funkcia prináša možnosť prepojenia Vášho "chytrého" telefónu / tabletu s Vaším "chytrým" solárnym regulátorom.
Môžete monitorovať mnoho parametrov systému a historické štatistiky za posledných 30 dní. Ďalej máte možnosť vykonávať nastavenie prevádzkových parametrov.

  Aplikácia VictronConnect pre telefóny

Aplikáciu VictronConnect si môžete bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store
Ak chcete vykonať vyššie uvedené pomocou PC, potom máte možnosť použiť pre prepojenie regulátora a PC kábel VE.direct na USB. Do počítača si iba nainštalujete program Victron Connect, ktorý môžete stiahnuť zadarmo opäť na rovnakej adrese tu.

  Ochrana

Vnútorné elektronické komponenty sú chránené náterom zo živice proti nepriaznivým vplyvom, pre dlhú životnosť. Ponúka tak zvýšenú odolnosť krytia IP43 pre elektronické komponenty a IP22 pre pripojovacie konektory. Určené pre vertikálnu polohu na nehorľavý podklad, so zapojením kabeláže zospodu. 
Regulátor obsahuje vnútornú teplotný senzor pre zodpovedajúcu úpravu nabíjacieho napätia. Automatická detekcia systémového napätia 12 alebo 24 V.

  Adaptivné trojstupňové nabíjanie 

  • 1. Rýchle nabíjanie (Bulk)
  • 2. Absorpčné (Absorption)
  • 3. Udržiavacie (Float).

Spočiatku je pri rýchlom nabíjaní generovaný vysoký prúd a nižšie napätie, pre rýchle dobíjanie vybitej batérie. Po tejto fáze nasleduje konštantné napätie sa znižovaním prúdu pre úplné nabitie batérie, bez nebezpečného prebíjania znižujúceho životnosť batérie. Nabitá batéria je udržiavaná v nabitom stave veľmi nízkym prúdom aj nízkym napätím. Ak napätie na batérie klesne pod 13,2V napríklad vplyvom záťaže, spustí sa nový nabíjací cyklus.
 
Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5V, aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1 V vyššie ako napätie batérie. U 12 V batérie odporúčame panely s minimálnym počtom 32 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov (panely v sérii). Je teda možné nabíjať 12 V batériu aj panely s pracovným napätím 24V. Pri 24V systémoch odporúčame panely s minimálnym počtom 72 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov. Účelom je dosiahnutie dostatočného napätia pre efektívne a plné nabíjanie batérie.
 
Solárny regulátor disponuje DC výstupom pre napájanie DC záťaže. Napätie DC výstupe je presne napätie batérie. Takže ak máte napr. 12V batériu - na DC výstupe môžeme napájať 12V záťaž.
 
BatteryLife algoritmus - adaptívne nabíjanie pre predĺženie životnosti batérie. Regulátor neustále sleduje mieru nabitia batérie a deň za dňom postupne zvyšuje úroveň napätia, pri ktorej dôjde k odpojeniu záťaže až do stavu, kedy je dosiahnuté absorpčné napätie (batéria plne nabitá). Nasleduje opäť pokles úrovne napätia, pri ktorej dochádza k odpájaní záťaže. Týmto spôsobom môže dochádzať cca raz týždenne k plnému dobitie batérie aj pri znížených solárnych ziskoch a vyššej záťaži, čo sa pozitívne prejaví v dĺžke životnosti batérie. Ide o voliteľnú funkciu.

  Technická dokumentácia

Napätie batérie: 12/24V
Nominálny nabíjací prúd: 10A
Nominálny výkon FV, 12V: 145W
Nominálny výkon FV, 24V: 290W
Max. FV skratový prúd: 13A
Automatické odpojenie záťaže: Áno, maximálna záťaž 15A
Maximálne napätie napájacieho napätia PV: 75V
Špičková účinnosť: 98%
Vlastná spotreba: 10 mA
Nabíjacie napätie "absorpčné": 14.4V/28.8V (nastavitelné)
Nabíjacie napätie "plávajúce": 13.8V/27.6V (nastavitelné)
Algoritmus nabíjania: Viacstupňové, adaptívne
Kompenzácia teploty: -16 mV/°C resp. -32 mV/°C
Trvalý prúd záťaže: 15A
Odpojenie zaťaženia nízkym napätím: 11,1V / 22,2V or 11,8V / 23,6V alebo algoritmus živnostnosti batérie
Znova pripojte zaťaženie s nízkym napätím: 13,1V / 26,2V or 14V / 28V alebo algoritmus živnostnosti batérie
Ochrana: Reverzná polarita batérie (poistka) / skrat / výstupná teplota
Prevádzková teplota: -30 to +60°C (celkový výkon do 40°C)
Vlhkosť: 95%, bez kondenzácie
Port pre dátovú komunikáciu: VE.Direct

Farba: modrá (RAL 5012)
Výkonové terminály: 6 mm² / AWG10
Kategória ochrany: IP43 (elektronické súčiastky), IP22 (oblasť pripojenia)
Hmotnosť: 0.5kg
Rozmery: 100 x 113 x 40 mm

  Na stiahnutie