Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Hybridný menič a nabíjačka Victron Energy MultiPlus-II 48V/10000VA/140-100 230V

Hybridný menič a nabíjačka Victron Energy MultiPlus-II 48V/10000VA/140-100 230V

Multiplus-II je výkonný DC-AC hybridný menič a nabíjačka s čisto sínusovým výstupom s integrovanou adaptívnou nabíjačkou batérií a ultra rýchlym transferovým prepínačom zdroja napätia.
BoxDostupné : Môže byť u vás 29. – 30. 5.
2 049,00 €s DPH
Výrobca: Victron Energy
ID: #87552

Popis produktu

Hybridný menič a nabíjačka Victron Energy MultiPlus-II 48V/10000VA/140-100 230V

Hybridný menič a nabíjačka Multiplus-II v sebe kombinuje funkcie produktov MultiPlus a MultiGrid.

Má všetky funkcie jednotky MultiPlus a navyše možnosť pripojenia externého prúdového čidla pre funkcie PowerControl a PowerAssist s optimalizáciou vlastnej spotreby (max. 100A).

Má tiež všetky funkcie jednotky MultiGrid so zabudovanou anti-islanding ochranou na svojom AC vstupe - zosílená ochrana zabránenia nežiadúcim dodávkam do distribučnej siete v prípade jej výpadku.

Meniče Victron sú štandardne v továrenskom nastavení, ktoré je pre máloktorého používateľa vhodné. Nesprávne nastavenie môže viesť k nefunkčnosti systému až k zničeniu batérií. 
Pri kúpe odporúčame obrátiť sa na našu technickú podporu prostredníctvom e-mailu: podpora@ecoprodukt.sk s požiadavkou o profesionálne nastavenie.

Tieto služby pri kúpe u nás poskytujeme zdarma. 

ESS Systémy pre skladovanie energie

MultiPlus-II je kľúčovým prvkom v systéme Victron ESS, ktorý poskytuje flexibilitu pre kombináciu so solárnymi MPPT regulátormi, alebo so sieťovými FV meničmi. 

Ako už názov napovedá, MultiPlus-II je kombináciou striedača a nabíjačky v jednom elegantnom prevedení. Rad funkcií zahŕňa čisto sínusový menič, adaptívne nabíjanie, hybridnú technológiu PowerAssist a ďalšie funkcie pre integráciu do rôznych typov systémov.

 

Jeden AC vstup

MultiPlus-II je vybavený jedným AC vstupom pre pripojenie distribučnej siete, alebo napr. generátora.
Ak sú potrebné dva AC vstupy, potom zvolíme jednotku Quattro.

 

Dva AC výstupy 

MultiPlus-II je vybavený dvoma AC výstupmi. Hlavný výstup AC1 zaistí dodávky energie bez prerušenia napájania. Napr. v režime UPS MultiPlus-II prevezme napájanie pripojených spotrebičov (za menej ako 20 milisekúnd) v prípade výpadku distribučnej siete, alebo generátora.

Druhý AC výstup je funkčný iba vtedy, keď je k dispozícii AC vstup (distribučná sieť / generátor). Záťaž, ktorá by rýchlo vybila akumulátory, ako napríklad ohrievač vody, je teda možné pripojiť k tomuto výstupu a ten bude napájaný len z AC zdroja.

 

Štyri fázy nabíjania adaptívnou nabíjačkou s dvoma výstupmi pre nabíjanie batérie.

Hlavný DC výstup poskytuje výkonné plnohodnotné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu batérie a pridáva štvrtú fázu dobíjanie - udržiavacie nabíjanie.

Okrem tohto, MultiPlus-II môže nabíjať aj druhú batériu pomocou nezávislého výstupu dobíjania určeného napr. pre štartovacie batérie generátora s maximálnym nabíjacím prúdom 4 A. MultiPlus-II je určený pre nabíjanie všetkých typov olovených, alkalických aj lítiových batérií.

Prakticky neobmedzený výkon vďaka paralelnej prevádzke

Až 6 jednotiek MultiPlus-II môže pracovať paralelne k dosiahnutiu vyššieho výkonu.

 

Trojfázová prevádzka

Tri jednotky rovnakého typu môžu byť nakonfigurované pre trojfázový prevádzku s fázovým posunom. Ale to nie je všetko, až 6 paralelne radených jednotiek môže tvoriť jednu fázu. Trojfázový systém tak môže pozostávať až z 18 jednotiek so súhrnným trvalým výstupným výkonom 43,2 kW / 54 kVA a nabíjacím výkonom 630 A.

 

Unikátne vlastnosti funkcie PowerControl a PowerAssist

MultiPlus-II zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného AC zdroja napr. prúdovo obmedzenej el. prípojky, alebo generátora. Ak by malo dôjsť veľkým odberom k preťaženiu vstupného AC zdroja, v prvom kroku automaticky zníži nabíjací prúd do batérie (PowerControl).

Energia pre nabíjanie je presunutá pre napájanie AC spotrebičov. V druhom kroku dochádza k posilneniu vstupného AC zdroja prúdom odoberaným z batérie (PowerAssist). Na AC výstup prichádza spoločne energia z AC zdroja aj z batérie (meniča).

 

Solárna energia

AC prúd môžete mať k dispozícii aj v prípade výpadku distribučnej siete. MuliPlus-II môže byť použitý ako v off-grid (ostrovných) systémoch, tak vo fotovoltaických systémoch trvalo pripojených k distribučnej sieti. MultiPlus-II nie je vybavený vstupom pre FV pole, je ale predurčený k spolupráci s MPPT regulátormi (DC coupling systémy) alebo sieťovými meničmi (AC coupling systémy) umiestnenými na AC vstupe a / alebo AC výstupe. Viac nájdete v popise ESS: https://www.victronenergy.com/live/ess:design-installation-manual 

Vzdialený monitoring a konfigurácia systémov

Sledujte a ovládajte svoj systém lokálne, alebo vzdialene cez internet z ľubovoľného miesta na svete pomocou bezplatnej aplikácie VRM a bezplatného portálu VRM: https://vrm.victronenergy.com/landingpage
Prístup môže byť z telefónu, tabletu, notebooku alebo počítača pre rôzne operačné systémy. Pre vzdialený prístup potrebujete jeden z nasledujúcich ovládacích panelov a potom máte k dispozícii možnosť monitoringu a konfigurácie systému odkiaľkoľvek na svete:
Color Control GX, Venus GX
 
V kombinácii s ColorControl GX alebo Venus GX zaisťuje počítanie stavu nabitia batérie v percentách (SOC)

Technické parametre

 • PowerControl & PowerAssist: Áno

 • Prepínač: 100A 

 • Maximálny vstupný prúd AC: 100 A

Menič​

 • Rozsah vstupného napätia: 38 - 66 V

Výstup

 • ​Výstupné napätie: 230 VAC ± 2%

 • Frekvencia: 50 Hz ± 0,1% (1)

 • Cont. výstupný výkon pri 25°C (3): 10000 VA

 • Cont. výstupný výkon pri 25°C: 8000 W

 • Cont. výstupný výkon pri 40°C: 7000 W

 • Cont. výstupný výkon pri 65°C: 6000 W

 • Maximálny zdanlivý príkon: 10000VA

 • Špičkový výkon: 18000W

 • Maximálna účinnosť: 96%

 • Výkon nulového zaťaženia: 38 W

 • Nulový výkon v režime AES: 27 W

 • Výkon nulového zaťaženia v režime vyhľadávania: 4 W

Nabíjačka

 • Vstup AC: rozsah vstupného napätia: 187-265 VAC

 • Vstupná frekvencia: 45 - 65 Hz

 • 'Absorpčné' napätie náboja: 57,6 V

 • Napájacie napätie 'plávajúce': 55,2 V

 • Režim skladovania: 52,8 V

 • Maximálny nabíjací prúd akumulátora (4): 140 A

Všeobecné

 • Pomocný výstup: Áno (50 A)

 • Snímač vonkajšieho striedavého prúdu (voliteľný): 100 A

 • Programovateľné relé (5): Áno

 • Ochrana (2): a - g

 • Komunikačný port VE.Bus: Pre paralelnú a trojfázovú prevádzku, diaľkového monitorovania a systémovej integrácie

 • Univerzálny com. port: Áno, 2x

 • Zapnutie a vypnutie na diaľku: Áno

 • Rozsah prevádzkových teplôt: -40 až + 65 ° C (chladenie s ventilátorom)

 • Vlhkosť (nekondenzujúca): max. 95%

Skriňa​

 • Materiál a farba: oceľ, modrá RAL 5012

 • Krytie: IP22

 • Pripojenie batérie: Štyri skrutky M8

 • 230 V AC pripojenie: Skrutky M6

 • Hmotnosť: 49 kg

 • Rozmery: 677 x 363 x 206 mm

Varianty prevádzky

MultiPlus-II ponúka mnoho variánt prevádzky a je schopný ponúknuť riešenie na radu užívateľských požiadaviek. Tu uvádzame pre predstavu najčastejšie prevádzkové režimy:
 
1. Základná inštalácia jednotky MultiPlus-II s externým digitálnym multifunkčným panelom (voliteľné). Určené do systémov, kedy nie je vždy dostupná sieť (typicky karavany, lode), režim UPS. Spotrebiče na AC out-1 sú napájané ako zo siete (prednostne), tak z batérie. Spotrebiče na AC- OUT2 sú napájané iba zo siete, v prípade výpadku siete nie sú napájané. 

2. Základná inštalácia jednotky MultiPlus-II s digitálnym multifunkčným panelom (voliteľné). Určené do systémov, kedy nie je vždy dostupná sieť (typicky karavany, lode). Režim UPS. Spotrebiče na AC out-1 sú napájané ako zo siete (prednostne), tak z batérie. Použiť prúdové čidlo u AC- OUT2, ktoré je mimo MultiPlus-II. Spotrebiče na AC out-2 sú napájané prednostne zo siete, v prípade možného prekročenia vstupného AC prúdu sú napájané aj z batérie. Nie sú napájané pri výpadku siete. 

3. Koncepcia hybridného solárneho systému ESS (Energy Storage System) - DC coupling koncepcie s použitím MPPT solárneho regulátora. Spotrebiče na AC out-1 sú napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie, v prípadne nedostatku tejto energie, alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete sú napájané z fotovoltaiky a / alebo batérie (ak je tu energia dostupná a nie je preťažený menič). Spotrebiče na AC- OUT2 sú tiež napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie, v prípadne nedostatku tejto energie, alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete nie sú tieto spotrebiče napájané (nezálohované spotrebiča). Fotovoltaika pri výpadku siete vyrába energiu. 

4. Koncepcia hybridného solárneho systému ESS (Energy Storage System) - DC-coupling koncepcie s použitím MPPT solárneho regulátora s umiestnením nezálohovaných spotrebičov mimo MultiPlus-II a za použitia prúdového snímača. Systém podobný predchádzajúcemu systému len s tým rozdielom, že nezálohované spotrebiče nie sú napojené na AC výstup, ale na AC vstup. Je použité prúdové čidlo (merací rozsah 0-35). Spotrebiče na AC out-1 sú napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie, v prípadne nedostatku tejto energie alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete sú napájané z fotovoltaiky a / alebo batérie (ak je tu energia dostupná a nie je preťažený menič). Spotrebiče na AC- OUT2 sú tiež napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie (cez AC vstup), v prípadne nedostatku tejto energie, alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete nie sú tieto spotrebiče napájané (nezálohované spotrebiča). Fotovoltaika pri výpadku siete vyrába energiu. 

5. Koncepcia hybridného solárneho systému ESS (Energy Storage System) - AC coupling koncepcie s použitím sieťového FV meniča umiestnenom na AC - OUT1 (iba meniče značky Fronius). Spotrebiče na AC out-1 sú napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie, v prípadne nedostatku tejto energie, alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete sú napájané z fotovoltaiky a / alebo batérie (ak je tu energia dostupná a nie je preťažený menič). Spotrebiče na AC- OUT2 sú tiež napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie, v prípadne nedostatku tejto energie alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete nie sú tieto spotrebiče napájané (nezálohované spotrebiča). Fotovoltaika pri výpadku siete vyrába energiu. MultiPlus-II dokáže nabíjať batériu z fotovoltaiky cez svoj AC výstup a regulovať v prípade potreby (malá spotreba, batérie nabitá) výkon sieťového meniča frekvenčne alebo dátovo. 

6. Koncepcia hybridného solárneho systému ESS (Energy Storage System) - AC coupling koncepcie s použitím sieťového FV meniča umiestnenom na AC - OUT1 (iba meniče značky Fronius) s umiestnením nezálohovaných spotrebičov mimo MultiPlus-II a za použitia prúdového snímača. Systém podobný predchádzajúcemu systému len s tým rozdielom, že nezálohované spotrebiče nie sú napojené na AC výstup, ale na AC vstup. Je použité prúdové čidlo (merací rozsah 0-35). Spotrebiče na AC out-1 sú napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie, v prípadne nedostatku tejto energie alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete sú napájané z fotovoltaiky a / alebo batérie (ak je tu energia dostupná a nie je preťažený menič). Spotrebiče na AC- OUT2 sú tiež napájané prednostne z fotovoltaiky a / alebo batérie (cez AC vstup), v prípadne nedostatku tejto energie alebo preťaženia meniča aj zo siete. V prípade výpadku siete nie sú tieto spotrebiče napájané (nezálohované spotrebiča). Fotovoltaika pri výpadku siete vyrába energiu. MultiPlus-II dokáže nabíjať batériu z fotovoltaiky cez svoj AC výstup a regulovať v prípade potreby (malá spotreba, batérie nabitá) výkon sieťového meniča frekvenčne alebo dátovo. 

7. Možný je aj koncept umiestnenie sieťového meniča na AC vstup. Rovnako tak je možná aj paralelná topológia, teda MultiPlus-II je pripojený k sieti a spotrebičom iba cez AC vstup (AC výstupy nevyužité). Odber energie zo siete a / alebo solárnej energie pre dobíjanie batérie