Hľadať
Košík
menu
Hľadať
Čo hľadáte? napr. Solárne nabíjačky 12V

Prepojovač batérií Victron Energy Cyrix-CT 12/24V 120A

Doprava zdarma

Prepojovač batérií Victron Energy Cyrix-CT 12/24V 120A

Inteligentný prepojovač batérií Cyrix-ct ​​kontroluje nabíjanie a odpájanie štartovacej a prevádzkovej batérie. Taktiež je vybavený teplotnou ochranou.
BoxSkladom 3 ks: Môže byť u vás 13. – 14. 12.
52,90 €s DPH
Výrobca: Victron Energy
ID: #71201

Popis produktu

Prepájač batérií Cyrix-CT 12/24V 120A 

Inteligentný prepájač batérií Cyrix-CT kontroluje a riadi nabíjanie, odpájanie štartovacej a prevádzkovej batérie. Ak sa na jednej z batérií dosiahne napätie 13,0 V (26 V) po dobu 10 minút alebo 13,8 V (27,6 V) po dobu 4 sekúnd, Cyrix-ct oboje batérie prepojí a nabíjajú sa oboje batérie súčasne do plného stavu.

Akonáhle na jednej z batérií klesne napätie pod 12,8 V (25,6V) po dobu 10 minút alebo 11,8V (23,6V) po dobu 4 sekúnd, dôjde k vzájomnému odpojeniu batérií. Toto prepájanie a odpájanie funguje obojsmerne. Batérie môžu mať odlišné kapacity, typy a konštrukcie. Predpokladá sa, že každá batéria napája svoj vlastný spotrebič.

Model je vybavený teplotnou ochranou. V prípade vysokej okolitej teploty alebo nadmerného nabíjacieho prúdu dôjde k jeho vypnutiu. Akonáhle teplota klesne, Cyrix-ct sa automaticky aktivuje.

  Inteligentný monitoring batérie

Niektoré prepojovače batérií odpoja batériu akonáhle zaznamenajú krátky ale silný prúd. Taktiež môžu prestať fungovať keď sa pripojí veľká ale vybitá batéria, pretože DC napätie okamžite skočí pod neprípustnú hodnotu, hoci sú batérie pripojené. Softvér Cyrix-CT urobí viac než pripája a odpája batérie na základe napätia batérie, ktoré zaznamená istý pevne nastavený čas. Cyrix-CT monitoruje všeobecný trend stúpania alebo poklesu napätia a snaží sa zmeniť aktuálny stav iba v prípade, že sa vývoj napätia mení v priebehu určitého času. Tento čas závisí od veľkosti odchýlky napätia od vývoja napätia.

  Uprednostňuje štartovaciu batériu

V typickom systéme je alternátor priamo napojený na štartovaciu batériu. Prídavná batéria a všetky ostatné sú pripojené na štartovaciu batériu prostredníctvom Cyrix CT prepojovača. Keď CyrixCT spozoruje, že štartovacia batéria dosiahla pripojovacie napätie, nastane pripojenie aby sa mohli pararelne nabíjať aj ostatné batérie.

  Obojsmerné napätie a napájanie z oboch batérií

CyrixCT monitoruje napätie oboch pripojených batérií. Prepojí ich aj v prípade, že prídavná batéria je nabíjaná nabíjačkou. CyrixCT má duálne napájanie. Taktiež pracuje aj ak napätie jednej batérie je veľmi nízke. Aby ste sa vyhli nečakanej operácií počas inštalácie alebo počas toho ako je jedna batéria odpojená, CyrixCT nebude v prevádzke ak jedna z dvoch batérií má napätie <2V (<4V v 24V systéme).

  Pararelné zapojenie v prípade núdze

CyrixCT taktiež vie prepojiť batérie stlačením tlačidla. CyrixCT nechá prepojené batérie ešte 30sek. Alebo manuálne prepojte pararelne batérie. Toto je užitočné v prípade núdze, keď je štartovacia batéria slabá alebo poškodená.

  Technické údaje

 • Pracovné napätie: 12 alebo 24 V (autodetekcia)
 • Maximálny prúd z alternátora: 150 A
 • Maximálny kontinuálny prúd v systéme: 120 A
 • Spotreba prúdu pokiaľ nie je zariadenie zapnuté: 4 mA
 • Pripojovacie napätie (s oneskorením približne 10 minút): 13 V / 26 V
 • Pripojovacie napätie (s oneskorením približne 4 sekundy): 13,8 V / 27,6 V
 • Odpojovacie napätie (s oneskorením približne 10 minút): 12,8 V / 25,6 V
 • Odpojovacie napätie (s oneskorením približne 4 sekundy): 11,8 V / 23,6 V
 • Odpojovacie prepätie: 16 V (32 V)
 • Spotreba v prípade uzavretia obvodu: 220mA (120mA v prípade 24V)
 • Rozmery bez vývodov: 45 x 45 x 80 mm
 • Materiál krytu: čierny plast
 • Ovládací kábel v balení: Nie
 • Stupeň ochrany: IP54

Parametre

Technické parametre

Výrobca Victron Energy
Výrobca Victron Energy
Potrebujete poradiť od odborníka?